Garmin Instinct Tactical – nowy wariant odpornego zegarka

Garmin ogłosił premierę nowej wersji zegarka Instinct – Instinct Tactical – rozbudowaną o funkcje taktyczne, w dwóch nowych odsłonach kolorystycznych – czarnej i jasnobrązowej.

Zegarek stworzony na bazie sprawdzonej serii Instinct został wzbogacony o funkcje znane z serii Garmin tactix tryb nocny do używania z noktowizorem, funkcje Jumpmaster, dwa formaty danych GPS, funkcję odwzorowania pozycji oraz fabrycznie załadowane aktywności taktyczne.

W zegarku można także ustawić tryb ukryty, który chroni zapisane punkty oraz zapobiega udostępnianiu pozycji GPS.

Funkcja do skoków spadochronowych Jumpmaster wspiera skoki typu HAHO, HALO oraz statyczne. Ustawienie dwóch formatów GPS pozwala jednocześnie korzystać z danych MGRS oraz współrzędnych geograficznych. Włączenie trybu nocnego redukuje podświetlenie zegarka, tak by nie zakłócało wizji podczas korzystania z noktowizora.

Włączenie trybu ukrytego aktywuje ochronę zapisanych punktów oraz bezprzewodowe udostępnianie pozycji GPS. Podczas korzystania z trybu ukrytego dane GPS dostępne są na zegarku, ale pozycje nie są zapisywane w pamięci urządzenia. Dzięki temu można korzystać z funkcji geolokalizacyjnych w miejscach, w których środki bezpieczeństwa wymagają utajnienia pozycji. Tryb ten zapobiega także ujawnieniu zapisanych danych po fizycznym przejęciu sprzętu oraz dwustronnie wyłącza bezprzewodowy dostęp do danych.

Czas pracy zegarka Instinct Tactical na baterii wynosi do 14 dni w trybie smartwatcha, do 16 godzin w trybie GPS oraz do 40 godzin w trybie oszczędnościowym UtraTrack. Sugerowana cena detaliczna wynosi 349.99 euro (1518 zł).

 

Źródło: informacja prasowa Garmin

Recenzja zegarka Garmin Instinct:

Garmin Instinct: test i recenzja sportowego, odpornego zegarka GPS


Facebooktwitterredditlinkedinmail