DOOGEE S98 to kolejny smartfon z drugim ekranem z tyłu obudowy

Firma DOOGEE ogłosiła wczoraj „światową premierę” swojego smartfonu z 5G i dodatkowym ekranem na pleckach – DOOGEE V20. Pomysł na tylny wyświetlacz chyba się spodobał producentowi, bo ponoć zamierza wypuścić kolejny model – tym razem 4G, a konkretnie DOOGEE S98.

O planach DOOGGE napisał serwis GSM Arena, który wymienia nawet trzy warianty urządzenia: DOOGEE S98, S98 Pro oraz S98 Ultra. Pierwszy z nich miałby się ukazać na rynku już w marcu, natomiast wariant Pro i Ultra – w kwietniu lub maju.

Ze zdjęć wynika, że seria DOOGEE S98 będzie nawiązywać wyglądem do poprzednich modeli „S”, jak DOOGEE S88, jednak tył wokół aparatów został znacznie rozbudowany i znalazł się tam okrągły, dodatkowy wyświetlacz.

 

DOOGEE S98

 

Ekran z okalająca go ramką stylizowany jest na zegarek z analogową tarczą, w czym przypomina to powstający telefon Unihertz TickTock, finansowany na Kickstarterze. Zdjęcia DOOGEE S98 wyglądają tak absurdalnie, że się zastanawiam, czy to nie fejk albo jakiś amatorski projekt znudzonego domorosłego grafika.

 

Według GSM Areny seria DOOGEE S98 wyposażona będzie w ekran IPS o przekątnej, 6,3 cala i rozdzielczości Full HD+ (409 ppi). W wycięciu ekranowym znajdzie się aparat 16 Mpix (Samsung S5K3P9SP).

Z tyłu obudowy, wokół drugiego ekranu, umieszczone są trzy aparaty: 64 Mpix, 8 Mpix (szeroki kąt 130 stopni) oraz nocny aparat czarno-biały 20 Mpix (Sony IMX350). W sekcji foto znajdzie się także flesz LED oraz dwie diody podczerwieni do zdjęć nocnych.

 

DOOGEE S98

 

W wersji DOOGEE S98 Pro ma się znaleźć aparat nocny o nazwie Starlight Night Vision Camera (cokolwiek by się za tym nie kryło), w wersji Ultra – kamera termiczna.

Sercem DOOGEE S98 ma być układ Helio G96, czyli chipset starej generacji w litografii 12 nm, z modemem LTE. W pracy będzie mu pomagać 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej UFS 2.2. Będzie ją można rozbudować za pomocą karty microSD 512 GB.

DOOGEE S98 ma być telefonem z Androidem 12 i trzyletnią aktualizacją poprawek bezpieczeństwa.

Obudowa DOOGEE S98 zapewni wytrzymałość IP68/69K i MIL-STD-810G, ma mieć grubość 15,5 mm, a masa całości to 320 g. Z boku telefonu znajdzie się dodatkowy klawisz do konfiguracji, ale zabraknie wyjścia audio 3,5 mm. Energię dostarczy akumulator 6000 mAh z ładowaniem 33 W przewodowym i 15 W bezprzewodowym.

Źródło: GSM Arena

AKTUALIZACJA: Doogee potwierdziło, że ma w planach taki model – premiera pod koniec marca 2022 r.


Facebooktwitterredditlinkedinmail

Komentarze do: “DOOGEE S98 to kolejny smartfon z drugim ekranem z tyłu obudowy

  1. Dla mnie koncepcja trochę dziwaczna – pancernik z dodatkowym ekranem, żeby było co tłuc? No i co ten ekran będzie wyświetlać? Zegarek i tym podobne „potrzebne” bzdety, bo co innego? Ale wygląda bajerancko, więc znajdzie nabywców, bo każdy lubi dziwne gadżety:)