Amazfit T-Rex 2 w sprzedaży od 10 czerwca. Co przynosi nowy zegarek w teren?

Od 10 czerwca w polskich sklepach będzie można kupić najnowszy, wzmocniony zegarek Amazfit T-Rex 2. W tegorocznym modelu ulepszony został ekran, moduł satelitarny, wydłużył się także czas pracy.

Amazfit T-Rex 2 to już trzeci zegarek z tej serii – najpierw był Amazfit T-Rex, później Amazfit T-Rex Pro, teraz debiutuje „dwójka”. Nawiasem mówiąc, jakiś czas temu pojawiały się doniesienia o modelu Amazfit T-Rex 2 Pro, a także o jego wersji premium w tytanowej kopercie – Amazfit Vienna. Być może te modele też zadebiutują wkrótce.

Linia Amazfit T-Rex sporo czerpie z zegarków Casio G-SHOCK, choć za bezpośredniego konkurenta należy uznać serię Garmin Instinct. Model Amazfit T-Rex 2 jest przez producenta zachwalany jako zegarek outdoorowy, idealny na wyprawy górskie, do uprawiania sportów terenowych i wodnych, a także na wszelkie inne aktywności z dala od cywilizacji.

 

 

Pod względem odporności nowy Amazfit T-Rex 2 zachowuje cechy modelu T-Rex Pro, ale z jednym wyjątkiem. Wodoszczelność wynosi 10 ATM, zegarek przeszedł też 15 testów określanych przez wojskowe standardy MIL-STD-810G. Czyli bez zmian.

Zwiększyła się za to wytrzymałość zegarka na niskie temperatury. T-Rex 2 będzie w stanie wciąż pracować na mrozie -30°C. Przy niższej temperaturze może „stanąć”, ale konstrukcja wytrzyma wahania między -40°C do +70°C.

Amazfit T-Rex 2 ma wymiary 47,1 x 47,1 x 13,65 mm i waży 66,5 g. Producent zastosował podobne tworzywo, jak poprzednio – solidny polimer w czterech kolorach oraz silikonowy pasek.

 

Niezmiennie zaletą tej serii jest wyświetlacz AMOLED. Ekran ma średnicę 1,39 cala i rozdzielczość 454 x 454, a więc większą niż w poprzednich modelach (360 x 360). Nie zabrakło też funkcji AoD.

Ważnym usprawnieniem są rozbudowane funkcje pozycjonowania satelitarnego. Amazfit T-Rex 2 wyposażony jest w nowy, dwuzakresowy moduł GNSS, który łączy pięć systemów: GPS, GLONASS, Beidou, Galileo i QZSS.

Producent obiecuje funkcję nawigacji w czasie rzeczywistym, funkcję śledzenia podróży oraz nawigacje z bezpośrednim powrotem, podczas której T-Rex 2 pokazuje najkrótszą prostą linię powrotu do początku podróży. Dzięki nowej funkcji importowania tras użytkownicy mogą wgrywać wstępnie wybrane trasy i podążać nimi za pomocą zegarka. Dodatek stanowią wysokościomierz barometryczny i kompas.

Na aktywnych czeka ponad 150 trybów sportowych. W menu poza standardowymi znajdują się takie rodzaje aktywności jak triathlon, polowanie, wędkarstwo, golf i surfing. Z zegarkiem można nie tylko pływać, ale także mierzyć podczas wodnych treningów puls.

Są też nowe funkcje analizy organizmu. Amazfit T-Rex 2 wyposażony jest w nowszy czujnik optyczny BioTracker, wykorzystujący sześć fotodiod. Zegarek pozwala na jednoczesne monitorowanie tętna, saturacji i poziomu stresu.

Dzięki funkcji łatwego pomiaru jednym dotknięciem użytkownicy urządzenia Amazfit mogą również zmierzyć cztery różne wskaźniki stanu zdrowia – tętno, saturację, poziom stresu i częstość oddechów – w ciągu zaledwie 45 sekund. Nie zabrakło funkcji monitorowania snu, w tym także krótkich drzemek po 20 minut.

Według deklaracji producenta Amazfit T-Rex 2 będzie w stanie przepracować do 24 dni, a więc nawet nieco dłużej niż poprzednie modele. Intensywne wykorzystanie sprawi, że zegarek trzeba będzie podładować po 10 dniach, ale zastosowanie trybu oszczędzania wydłuży czas działania do 45 dni.

Amazfit T-Rex 2 wejdzie do sprzedaży 10 czerwca i wyceniony został na kwotę 1199 zł. Będzie go można kupić m.in. w sklepach Media Expert, RTV Euro AGD, Decathlon, x-kom, Neonet i Komputronik.


Facebooktwitterredditlinkedinmail