Garmin Instinct 2: nowa seria zegarków terenowych. Zasilanie solarne, wersje Surf, Tactical, Dezl

Garmin ogłosił dziś premierę serii Instinct 2, najnowszej odsłony wzmocnionych smartwatchy GPS. Zegarki dostępne są w dwóch rozmiarach, w nowych kolorach, w specjalnych edycjach Solar, Tactical, Surf i Dezl, mają pełen zestaw funkcji monitorowania zdrowia i kondycji, w tym takich jak pułap tlenowy czy ocena jakości snu.

Seria Garmin Instinct 2 konstrukcyjnie i z wyglądu bardzo przypomina pierwszą odsłonę Instinctów. To wzmocnione zegarki, które mogą się kojarzyć trochę z G-SHOCK-ami, wyposażone w monochromatyczne, transreflektywne ekrany Memory-In-Pixel.

 

Garmin Instinct 2

 

Seria Instinct 2 została jednak lekko odchudzona (14,2 mm lub 14,6 mm grubości zamiast 15,3 mm) i dostępna jest w dwóch rozmiarach. Tradycyjny wariant ma 45 mm, towarzyszy mu nowy, mniejszy Instinct 2S w rozmiarze 40 mm. Koperta spełnia wojskowe standardy testów MIL-STD-810-G dotyczące odporności na wstrząsy i temperaturę, a jego wodoszczelność sięga statycznych 100 metrów (10 ATM).

 

 

Ekran jest podobny, ale nie ten sam. Wyświetlacz ma teraz 176 × 176 pikseli (zamiast 128 x 128) i ma chemicznie wzmocnioną, odporną na zarysowania soczewkę.

 

 

Seria Instinct 2 wprowadza też nowe kolory, takie jak limonkowy, miętowy czy makowy, ale nie brakuje sprawdzonych czerni, brązów, dwóch motywów kamuflażu i różnych odcieni szarości. Powstały wersje specjalne z dodatkowymi funkcjami – Surf, Tactical oraz Dezl. Jest też osobny wariant Camo, ale nie różni się niczym od podstawowego poza kolorem koperty.

Na tym nie kończą się możliwości wyboru. Korzystając opcji Your Watch, Your Way można stworzyć spersonalizowaną wersję zegarka Instinct 2 lub 2S Solar. Dzięki możliwości wyboru bezela i paska, można stworzyć aż 240 różnych kombinacji. Opcja Your Watch Your Way będzie dostępna wkrótce na stronie garmin.com.

 

Nowe funkcje zdrowotne i sportowe

Smartwatche z serii Instinct 2 mają znaną z innych modeli zegarków Garmin funkcję multisport, która pozwala użytkownikom przełączać rodzaje aktywności w trakcie ich trwania i mierzyć ich łączny czas oraz pokonany dystans.

 

Garmin Instinct 2

 

Funkcja wykrywania zdarzeń umożliwia wysłanie automatycznego powiadomienia do wybranych kontaktów alarmowych w razie wypadku. Powiadomienia oraz wysyłanie alertów o zdarzeniach dostępne są po sparowaniu zegarka ze smartfonem z aplikacją Garmin Connect Mobile.

Garmin Instinct 2 dostarcza większy zestaw funkcji monitorowania kondycji. Wśród nich znajdziemy m.in.: ocenę jakości snu (Sleep Score), zaawansowane monitorowanie snu oraz nową opcję Health Monitoring, która pozwala użytkownikom rejestrowanie kluczowych wskaźniki zdrowia, takich jak Body Battery, poziom stresu i tętno.

 

Garmin Instinct 2

 

Dodatkowo Instinct 2 umożliwia teraz pomiar pułapu tlenowego, określanie wieku sprawnościowego, stanu wytrenowania, poziomu obciążenia treningowego oraz efektu treningu (aerobowy/beztlenowy), sugerowanego czasu regeneracji, treningi HIIT, a także może wskazywać codzienne sugestie treningowe.

Kolejne funkcje monitorowania zdrowia i kondycji, takie jak rejestrowanie nawodnienia, czy śledzenie cyklu menstruacyjnego i ciąży są za pośrednictwem dodatków z Garmin Connect IQ.

Garmin Instinct 2

Inne funkcje i czas pracy

W serii Instinct 2 oczywiście nie mogło zabraknąć czujników ABC – wysokościomierza, wskaźnika wysokości, barometru i 3-osiowego elektronicznego kompasu. Jest też GPS z prostą nawigacją, a także powiadomienia z telefonu. Zegarki Instinct 2 Solar są też wyposażone w funkcję płatności zbliżeniowych Garmin Pay.

Urządzenia z serii Instinct 2 są kompatybilne ze sklepem Garmin Connect IQ, kompleksową platformą umożliwiającą dalszą personalizację za pomocą bezpłatnych aplikacji, widżetów, tarcz zegarka czy pól danych.

Seria Instinct 2 oferuje znacznie wydłużony czas pracy baterii – który w trybie smartwatcha wynosi do czterech tygodni ciągłego użytkowania, a dzięki technologii solarnej wybrane modele Instinct 2 Solar oferują teoretycznie nieograniczony czas pracy w trybie smartwatcha.

 

Garmin Instinct 2

Wersje specjalne Garmin Instinct 2

Serię Instinct 2 tworzą trzy modele z dedykowanymi funkcjami:

  • Instinct 2 Surf do sportów wodnych, takich jak surfing, windsurfing i kiteboarding, z widżetem tabeli pływów, która umożliwia bycie na bieżąco z aktualnymi warunkami na spocie. Użytkownicy mogą śledzić swoje aktywności i odtwarzać je dzięki funkcji Surfline Sessions. Zegarki Surf Edition, dostępne są w dwóch rozmiarach, z oraz bez opcji ładowania solarnego.
  • Instinct 2 Solar – Tactical Edition oferuje dedykowane funkcje taktyczne, takie jak Kill Switch, tryb Stealth, kompatybilność z noktowizorem, dwa formaty współrzędnych i tryb Jumpmaster. Dostępny jest w kolorze Coyote Tan lub czarnym.
  • Instinct 2 Dezl to wariant dla kierowców ciężarówek. Ułatwia kontrolowanie czasu podczas przerw i jazdy, jest kompatybilny z nawigacjami z serii Dezl, ma też ułatwiać prowadzenie zdrowszego trybu życia w trasie. Z myślą o charakterystyce pracy zawodowych kierowców, opracowano dla nich specjalne plany ćwiczeń.

Zegarki z serii Instinct 2 dostępne są w cenie od 349,99 euro (1571 zł) do 499,99 euro (2245 zł), w zależności od wersji. Ceny więc poszły jeszcze bardziej w górę w porównaniu do pierwszej serii, która starowała od około 1300 zł.

 


Facebooktwitterredditlinkedinmail