Ulefone Armor 9 w Polsce, a w Chinach premiera modelu Armor 9E

Polski dystrybutor marki Ulefone wprowadził do sprzedaży na naszym rynku najnowszy, flagowy model Armor 9. Z kolei w kraju producenta debiutuje jego uproszczony wariant – Ulefone Armor 9E.

Ulefone Armor 9 dostępny jest w sklepie Funtech, a we wrześniu ma pojawić się u innych autoryzowanych sprUlefone Armor 9 zedawców marki. Cena? 2999 zł. Nie, nie pomyliły mi się cyferki na początku – tam jest dwójka. Co więcej, ma to być cena po obniżce, bo standardowo wynosi 3250 zł.

Kwota jest naprawdę wysoka, biorąc pod uwagę, że Ulefone Armor 9 w Chinach kosztuje około 1700 zł (na BG w tej chwili – 1680 zł + przesyłka). Biorąc pod uwagę, że dystrybutor musi jeszcze zapłacić VAT, to taki telefon powinien kosztować w Polsce, nie licząc marży sprzedawcy, 2100 zł. Z marżą niech by to było 2300-2400 zł.


Oczywiście są to takie niezobowiązujące wyliczenia na oko, a ja nie znam całościowych kosztów dystrybutora. Z jednej strony telefony sprowadzone w większej partii mogą być jeszcze tańsze, z drugiej strony w detalu na stronie Ulefone.com ten model kosztuje ponad 2000 zł. Tak czy inaczej, to drogi model, biorąc pod uwagę inne pancerniki, ale też Ulefone Armor 9 ma nieco lepsze parametry – zwłaszcza aparat 6 4 Mpix i aparat termiczny FLIR.

Ulefone Armor 9E

Dzisiaj firma Ulefone ogłosiła także wydanie nowego modelu – Ulefone Armor 9E. Jest to ten sam smartfon, co Armor 9, ale pozbawiony aparatu FLIR. Zamiast tego nowość ma dwa aparaty 2 Mpix (zapewne makro i czujnik głębi) oraz aparat szerokokątny 8 Mpix.

Pozostałe parametry pozostają bez zmian – Ulefone Armor 9E napędzany jest przez układ MediaTek Helio P90, ma 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci ROM. Ekran o przekątnej 6,3 cala ma rozdzielczość Full HD+.

Telefon wyceniony został na 469,99 USD, czyli około 1730 zł. Taka cena widnieje na stronie producenta Ulefone.com, chociaż w innych sklepach może kosztować mniej (np. na AliExpress, Banggood).

Więcej na temat specyfikacji poniżej we wpisie o bliźniaczym modelu Ulefone Armor 9.

Ulefone Armor 9 z kamerą FLIR i aparatem 64 Mpix na Kickstarterze

 


Facebooktwitterredditlinkedinmail
guest
RODO
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Snuffer

I znowu ta sama śpiewka: dwóch cwaniaków będących w zmowie (handlarz + US) okrada kupującego i dzieli się łupem. I po staremu zostają tylko zakupy u źródła. Nie wróżę im wielkiej sprzedaży w Polsce. Poza nielicznymi wyjątkami, każdy kto będzie potrzebować takiego sprzętu, kupi w Chinach. Bo niby dlaczego ma płacić haracz dwóm cwaniakom?

Last edited 19 dni temu by Snuffer
Łukasz

Obstawiałem cenę 2,2 do 2,5k i w tym zakresie miałem kupić od razu, teraz szukam dalej. Będę sprawdzał czy w niemczech nie mają czasem lepszej oferty i serwisu gwarancyjnego. Miał być CAT ale też przesadzają jak jeszcze mój S41 jest rewelacyjny (jakość/cena) tak najnowsze modele to straszna słabość sprzętowa, niestety zdjęcia wstyd pokazać, szybkość kiepska a cena nieadekwatna.

poziomek90

9E wygląda naprawdę ciekawie, tym bardziej że już teraz można go kupić z Banggood z bezpieczną dostawą za około 1272. Jeśli niepotrzebna termowizja, to chyba nie ma nic lepszego pancernego obecnie w tej cenie. Przydałby się test albo kogoś opinia 🙂