Ulefone Armor 9 w Polsce, a w Chinach premiera modelu Armor 9E

Polski dystrybutor marki Ulefone wprowadził do sprzedaży na naszym rynku najnowszy, flagowy model Armor 9. Z kolei w kraju producenta debiutuje jego uproszczony wariant – Ulefone Armor 9E.

Ulefone Armor 9 dostępny jest w sklepie Funtech, a we wrześniu ma pojawić się u innych autoryzowanych sprUlefone Armor 9 zedawców marki. Cena? 2999 zł. Nie, nie pomyliły mi się cyferki na początku – tam jest dwójka. Co więcej, ma to być cena po obniżce, bo standardowo wynosi 3250 zł.

Kwota jest naprawdę wysoka, biorąc pod uwagę, że Ulefone Armor 9 w Chinach kosztuje około 1700 zł (na BG w tej chwili – 1680 zł + przesyłka). Biorąc pod uwagę, że dystrybutor musi jeszcze zapłacić VAT, to taki telefon powinien kosztować w Polsce, nie licząc marży sprzedawcy, 2100 zł. Z marżą niech by to było 2300-2400 zł.

Oczywiście są to takie niezobowiązujące wyliczenia na oko, a ja nie znam całościowych kosztów dystrybutora. Z jednej strony telefony sprowadzone w większej partii mogą być jeszcze tańsze, z drugiej strony w detalu na stronie Ulefone.com ten model kosztuje ponad 2000 zł. Tak czy inaczej, to drogi model, biorąc pod uwagę inne pancerniki, ale też Ulefone Armor 9 ma nieco lepsze parametry – zwłaszcza aparat 64 Mpix i aparat termiczny FLIR.

Ulefone Armor 9E

Dzisiaj firma Ulefone ogłosiła także wydanie nowego modelu – Ulefone Armor 9E. Jest to ten sam smartfon, co Armor 9, ale pozbawiony aparatu FLIR. Zamiast tego nowość ma dwa aparaty 2 Mpix (zapewne makro i czujnik głębi) oraz aparat szerokokątny 8 Mpix. Główny ma rozdzielczość 64 Mpix (Samsung GW1)

Pozostałe parametry pozostają bez zmian – Ulefone Armor 9E napędzany jest przez układ MediaTek Helio P90, ma 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci ROM. Ekran o przekątnej 6,3 cala ma rozdzielczość Full HD+.

Telefon wyceniony został na 469,99 USD, czyli około 1730 zł. Taka cena widnieje na stronie producenta Ulefone.com, chociaż w innych sklepach może kosztować mniej (np. na AliExpress, Banggood).

Więcej na temat specyfikacji poniżej we wpisie o bliźniaczym modelu Ulefone Armor 9.

Ulefone Armor 9 z kamerą FLIR i aparatem 64 Mpix na Kickstarterze

 


Facebooktwitterredditlinkedinmail

Komentarze do: “Ulefone Armor 9 w Polsce, a w Chinach premiera modelu Armor 9E

 1. I znowu ta sama śpiewka: dwóch cwaniaków będących w zmowie (handlarz + US) okrada kupującego i dzieli się łupem. I po staremu zostają tylko zakupy u źródła. Nie wróżę im wielkiej sprzedaży w Polsce. Poza nielicznymi wyjątkami, każdy kto będzie potrzebować takiego sprzętu, kupi w Chinach. Bo niby dlaczego ma płacić haracz dwóm cwaniakom?

  1. Wiesz, teoretycznie są jeszcze inne koszty – np. konieczność zapewnienia serwisu, co też jakoś przekłada się na cenę. Może jeszcze coś – nie chce wydawać w tej sprawie ostatecznych wyroków. Niemniej każdy chyba czuje, że to cena z kosmosu. Ulefone Armor 7 kosztuje w PL oficjalnie 1999 zł i gdy wchodził do Polski, to w Chinach kosztował 1500-1600 zł, więc to przebicie jeszcze nie było tak absurdalne. Teraz – przesada.

   1. Obstawiałem cenę 2,2 do 2,5k i w tym zakresie miałem kupić od razu, teraz szukam dalej. Będę sprawdzał czy w niemczech nie mają czasem lepszej oferty i serwisu gwarancyjnego. Miał być CAT ale też przesadzają jak jeszcze mój S41 jest rewelacyjny (jakość/cena) tak najnowsze modele to straszna słabość sprzętowa, niestety zdjęcia wstyd pokazać, szybkość kiepska a cena nieadekwatna.

 2. 9E wygląda naprawdę ciekawie, tym bardziej że już teraz można go kupić z Banggood z bezpieczną dostawą za około 1272. Jeśli niepotrzebna termowizja, to chyba nie ma nic lepszego pancernego obecnie w tej cenie. Przydałby się test albo kogoś opinia 🙂

  1. Faktycznie, za taką cenę 1272 zeta o dobry wybór, ja bym bral bez wahania. Oczywiście nie miałem sprzętu w ręku, ale znam markę Ulefone i jest to w tej chwili producent, któremu najbardziej bym zaufał,

 3. Taka drobna uwaga.
  Ulefon Armor 9E niema kamery FLIR i ma 6GB pamięci a nie 8GB jak w przypadku armor 9 (bez E).z tąd taka różnica w cenie, pamięć ROM ma ogromny wpływ na cenę sprzętu.

  1. Ale tu nie chodzi o różnice w cenach między Ulefone Armor 9 a 9E, bo to dwa inne modele, tylko o to, ile Ulefone Armor 9 kosztuje w Chinach, a ile w Polsce.

   1. Więc napiszę jak było w moim przypadku.
    W lipcu niespodziewanie opuścił mnie mój Galaxy Note2 po pięciu latach szczęśliwego związku 😉 Zacząłem więc szukać czegoś.
    Najnowsze Samsungi wydały mi się zbyt delikatne: powyginane ekraniki, obudówki z plasticzku, fajerwerków tyle że oczy bolą. Wiadomo że to bardzo dobre telefony ale…
    Cena sugeruje że trzeba je nosić w pudełeczku wyłożonym aksamitem, chuchać i dmuchać. To nie dla mnie myślę! Zacząłem wiec szukać urządzenia na które nie będę musiał bez przerwy uważać.
    Początkowo miał być CAT S61 ale natknąłem się na wasz artykuł o Ulefone Armor 9 na Kickstarterze. Na początku sierpnia nie było zbyt wiele informacji na temat tego telefonu a o Kickstarterze też nie wiedziałem nic. Na YouTube tylko oficjalne video Ulefone. Ale „przeleciałem” po wcześniejszych modelach X3, 6, 7 i pomyślałem że to może być to.
    Na Kickstarterze Ulefone Armor 9 + endoskop + obudowa, kosztował mnie 1900zł + 21$ przesyłka + 23% podatek ok. 480zł czyli razem około 2500z.
    Na przesyłkę czekałem trochę długo i musiałem za nią dopłacić mimo że Ulefone zapewnił „free sheping Anywhere in the world” ale wydaje mi się że to była dobra decyzja bo telefon jest doskonale wykonany, to naprawdę mocny sprzęt, wystarczy wziąć go do ręki żeby się przekonać że to nie jest „NORMALNY” telefon. CAT S61 przy nim wygląda jak Nokia 6210.
    Hmmm… czyli wspaniały telefon ale……
    Nie robiłem mu crash testów, ale wystarczą mi filmiki na YouTube które wrzucili ci którzy dostali go jako pierwsi.
    Z niektórymi z nich rozmawiałem i wszyscy są… może nie zachwyceni, ale pozytywnie zaskoczeni tym telefonem, tak jak ja. Polecam !

    1. Aha… dodam jeszcze że Ulefone na Kickstarterze napisał że pracuje nad noktowizorem do tego telefonu. 🙂

     1. 4 dni przy normalnym użytkowaniu. Oczywiście „normalne użytkowanie” to względne pojecie, mam na myśli rozmowy, sms, mail.
      3 dni nonstop online wifi.

  2. Jak najbardziej ma 8 GB pamięci.
   Zerknij na stronę producenta, banggod, aliexpress … wszędzie piszą o 8 GB.
   Gorzej, że ani 9, ani 9E, chyba nie mają ładowania bezprzewodowego, przynajmniej producent nic o tym nie pisze (a 7 i 7E jak najbardziej tak).

   1. Tak masz rację, przepraszam. Miałem informację z przed premiery że Armor 9E będzie miał 6GB pamięci. Okazuje się że różnica polega tylko na braku kamery FLIR. Ładowania bezprzewodowego faktycznie niema.

    1. Nie ma problemu, chciałem tylko sprostować tę informację .
     Niestety zapowiedzi przedpremierowe często zawierają niepoprawne dane i wprowadzają nas w błąd.