Ulefone Armor 9 z kamerą FLIR i aparatem 64 Mpix na Kickstarterze

Już 29 czerwca na Kickstarterze rusza kampania nowego smartfonu Ulefone Armor 9. Najnowszy model pancernika z Chin wyposażony jest w kamerę termowizyjną FLIR Lepton. Do tego otrzyma główny aparat 64 Mpix.

Jak podaje Ulefone, model Armor 9 został zaprojektowany dla profesjonalistów i podróżników. Zawiera ceniony w branży, znany ze smartfonów CAT, moduł termowizyjny FLIR Lepton z technologią FLIR MSX, pozwalający na robienie zdjęć termicznych i pomiar temperatury. Może być stosowany podczas prac przy konserwacji instalacji elektrycznych, podczas napraw budynków, inspekcji rurociągów, gaszeniu pożarów, w ratownictwie ratunkowym itp.

Poza kamerą FLIR Armor 9 wyposażony został w aparat z główną matrycą Samsung GW1 o rozdzielczości 64 Mpix.

W porównaniu do poprzednika, czyli Armora 7 (model z numerem 8 pominięto), główna specyfikacja nie zmieniła się, więc ponownie otrzymujemy solidny procesor MediaTek Helio P90 z 8 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej.

 

Funkcje komunikacyjne to również sprawdzony zestaw: Dual SIM, podwójne LTE z VoLTE, pełen zakres częstotliwości, pobieranie do 600 Mbps, dwuzakresowe Wi-Fi ac 2,4 i 5 GHz, Bluetooth 5.0 i NFC z płatnościami Google Pay, a także USB C z OTG. Dodatkowo do smartfonu można podłączyć zewnętrzny endoskop.

 

 

Ekran również wydaje się podobny, jak u poprzednika – ma przekątną 6,3 cala, rozdzielczość Full HD+ oraz kropelkowe wycięcie na aparat selfie. Zdecydowanie inna jest natomiast tylna część obudowy – jest bardziej zaokrąglona i pokryta powłoką zapewniającą wygodniejsze trzymanie. Znalazło się na niej też miejsce na czytnik linii papilarnych.

 

 

Tym razem też Ulefone zdecydował się na większą baterię 6600 mAh. Wszystkim zarządza Android 10. Więcej szczegółów poznamy, gdy ruszy kampania na Kickstarterze. Cena ma wynieść powyżej 400 USD.

 


Facebooktwitterredditlinkedinmail

Komentarze do: “Ulefone Armor 9 z kamerą FLIR i aparatem 64 Mpix na Kickstarterze

  1. Witam panie Mieszku. .
    Jaki pan poleciłby smartfon z kamerą podczerwieni, walkie talkie i był w miarę wydajny. .
    Zgóry dziękuję i pozdrawiam. . ;]

    1. Niewiele jest modeli z kamerą podczerwieni i żaden z nich nie ma walkie talkie – w sensie modułu radiowego UHF, bo każdy lepiej lub gorzej będzie działał z aplikacjami jak Zello. Nowe i w miarę obiecujące smartfony z kamerą na podczerwień ma już kilku producentów, np. jest Blackview BV9800 Pro, BV9900 Pro, Oukitel WP7, teraz wychodzi Ulefone Armor 9, ze starszych CAT S61. A walkie talkie z modułem radiowym mają np. Ulefoner Armor 3WT albo Doogee S80 lub S90 z modułem.