NOMU M8 – nowy podobno pancernik z powłoką antybakteryjną

Firma NOMU, która ma na koncie kilka interesujących pancerników, wprowadziła do swojej oferty nowy model – M8. Producent przekonuje, że jest to model typu „rugged”, odporny na pyły, wodę i upadki, tyle że wygląda jak zwykły smartfon w szklanej, połyskującej w modny sposób obudowie. Ciekawostką jest powłoka antybakteryjna, która sprawia, że taki sprzęt mógłby się sprawdzić tam, gdzie czystość ma szczególne znaczenie, np. w szpitalach.

NOMU M8 wygląda dość przeciętnie, a do tego razi zbyt dużymi ramkami pod i nad ekranem, jak w smartfonach sprzed 5 lat. Nie ma w sobie nic z pancernika, a obudowa w większej części wykonana jest z zaokrąglonego na bokach i mieniącego się różnymi odcieniami szkła.

 

Mimo tego producent przekonuje, że to model o zwiększonej wytrzymałości. Jest zgodny z normami IP68 i IP89K, przeszedł też testy MIL-STD-810G. NOMU zachwala, że M8 jest odporny na upadki, ale nie podaje żadnych danych na ten temat.

Zgodność z wymogami standardu testów MIL-STD-810G może oznaczać bardzo wiele – chwali się nimi na przykład LG w swoich modelach z linii G i Q, ale to nie znaczy, że to pancerniki.

 

NOMU opisuje M8 jako smartfon dla entuzjastów aktywności outdoorowych, osób pracujących w specyficznych warunkach, jak hydraulicy, a także pracowników służb zdrowia oraz mam (w domyśle – matek małych dzieci). Wykorzystanie NOMU M8 tam, gdzie szczególnie ważna jest czystość, ma zapewnić jonowa powłoka antybakteryjna pokrywająca elementy smartfona, wykonane ze szkła Gorilla Glass. Sztywność całej konstrukcji uzyskana jest dzięki metalowej ramie.

 

NOMU M8 ma ekran 5,2 cala HD (1280×720) i grubość 10,7 mm. Za wydajność odpowiada ośmiordzeniowy układ MediaTek MT6750T 1,5 GHz, pamięci jest 4 GB RAM i 64 GB eMMC. Komunikację zapewnia Dial SIM, LTE, dwuzakresowe Wi-Fi a/b/g/n, Bluetooth 4.0 z NFC oraz USB typu C.

Ciekawe mogą być aparaty w NOMU M8 – mają rozdzielczość 21 Mpix, zarówno przedni, jak i tylni. Interesującym detalem jest połączenie ledowego doświetlenia tylnego aparatu z diodami LED służącymi do powiadomień. Gdy na przykład jest jakaś nieodebrana wiadomość, z tyłu delikatnie mrugają po kolei wszystkie diody, gdy dzwoni telefon – mrugają bardziej intensywnie.

Bateria NOMU M8 ma zupełnie niepancernikową pojemność 2950 mAh.

Dziwi trochę stary Android – wersja 7.0.

NOMU M8 kosztuje 279 USD, czyli około 1050 zł.

 


Facebooktwitterredditlinkedinmail

Komentarze do: “NOMU M8 – nowy podobno pancernik z powłoką antybakteryjną

  1. Jakoś nie chce mi się wierzyć w jego nadzwyczajna wytrzymałość.