Ulefone Armor 12 już oficjalnie, ale z gorszym procesorem i ekranem

Ulefone zapowiadał smartfon Armor 12 jeszcze w styczniu – wtedy producent mówił o prawdziwym potworze wydajnościowym, przynajmniej w skali telefonów pancernych. Skończyło się nieco skromniej, chociaż Ulefone Armor 12 wciąż jest wart uwagi.

Ulefone Armor 12 ze styczniowej zapowiedzi miał być telefonem z procesorem Dimensity 1200, czyli najmocniejszym układem MediaTeka, miał też mieć aż 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej. Taki sprzęt mógłby wydajnością konkurować z wieloma szklanymi smartfonami z górnej półki.

Niestety, śmiały projekt został skonfrontowany z rzeczywistością. Sercem Ulefone’a Armor 12 jest chipset Dimensity 700 (7 nm, 2,2 GHz), czyli budżetowa jednostka z linii 5G MediaTeka. Ten sam procesor ma spora część „tanich telefonów 5G” takich producentów, jak Realme czy Redmi, pojawia się teraz również w pancernikach.

Ulefone Armor 12 otrzymał 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Modem 5G pozwala na obsługę tego standardu na dwóch kartach SIM, telefon bez problemu powinien działać z polskimi sieciami 5G. Wśród funkcji nie zabrakło NFC.

 

Wyposażony jest w ekran 6,52 cala i – uwaga – znów o rozdzielczości HD+, jak w Armorach 11. Niestety, ostatnio to coraz częstszy format w pancernych 5G, zupełnie niezrozumiały.

Sekcję fotograficzną tworzy połączenie aparatów 48 Mpix, 8 Mpix (szerokokątny), 2 Mpix (makro) i 2 Mpix (czujnik głębi). Z tyłu obudowy znalazły się dwa głośniki stereo o głośności sięgającej 106 dB. Można na ich słuchać na przykład radia FM, które nie wymaga podpinania słuchawek jako anteny.

 

 

Energię dostarcza akumulator 5180 mAh z ładowaniem przewodowym 18 W i bezprzewodowym 15 W.

Uwagę zwraca nowe wzornictwo telefonu, nieco inne niż w poprzednich modelach Ulefone’a. Gładki, matowy tył jest wyprofilowany w sposób ułatwiający trzymanie, telefon nie wygląda też tak bardzo pancernikowo, jak ostatnie modele. Jest też z wyglądu lżejszy i bardziej płaski.

 

 

Zapewnia jednak wytrzymałość IP68, IP69K i MIL-STD-810G, zniesie też upadki z wysokości 1,2 m. Dodatkowo obudowa telefonu pokryta jest powłoką antybakteryjną. Wytrzymałość na uderzenia można wzmocnić, stosując specjalne etui z karabinkiem.

 

 

Smartfonem zarządza Android 11. Przedsprzedaż telefonu rusza 23 sierpnia, ale już jest już widoczna oferta na AliExprees, gdzie Ulefone Armor 12 kosztuje 1966 zł. Ta cena później może jednak ulec obniżeniu.


Facebooktwitterredditlinkedinmail

Komentarze do: “Ulefone Armor 12 już oficjalnie, ale z gorszym procesorem i ekranem

  1. Fajnie, tylko brakuje mu kamery termowizyjnej i zapewnie jak w większości pancerników dobrej jasności ekranu. Wtedy brałbym;)