Unihertz TickTock – pancerny smartfon 5G z drugim ekranem jak z zegarka

Firma DOOGEE nie jest jedynym producentem, który wpadł na pomysł dodania drugiego ekranu na tyle obudowy pancernego telefonu. Podobne rozwiązanie stworzył Unihertz, który wprowadza model o nazwie TickTock. Tym razem jednak otrzymujemy coś zupełnie wyjątkowego…

Unihertz to producent znany z nietypowych smartfonów rugged jak np. model Titan w stylu BlackBerry. Nowy Unihertz TickTock nie ma nic wspólnego z popularny serwisem z filmikami, a nazwa odnosi się do umieszczonego na tyle obudowy okrągłego wyświetlacza o średnicy 1,3 cala (360 x 360). Wygląda to jak smartwatch nałożony na plecki telefonu.

Zegarek można personalizować poprzez wybór różnych tarcz, tak samo jak w smart zegarkach noszonych na nadgarstku. Poza tym użytkownik otrzymuje dostęp do kilku innych funkcji, w tym powiadomień, prostych widżetów czy podglądu z aparatu.

 

 

Można się znów zapytać – po co coś takiego w telefonie z zasady narażonym na trudne warunki pracy? Dodatkowy ekran to większa szansa na uszkodzenie. Z drugiej strony okrągły wyświetlacz otoczony jest solidną ramką, która jeszcze bardziej nasuwa skojarzenie z zegarkiem, może więc ekran się tak szybko nie stłucze.

 

 

Unihertz TickTock trafił już na Kickstartera, gdzie trwa jego kampania finansująca – smartfon zdobył już wielu chętnych. Cena Early Bird wynosi w przeliczeniu około 1150 zł, później jego ma wynosić około 1640 zł, więc nie zapowiada się na bardzo drogi sprzęt. Dostawy będą realizowane od kwietnia 2022 r.

 

 

Poza zegarkiem na pleckach Unihertz TickTock to niemal standardowy smartfon we wzmocnionej obudowie IP68. Ciekawostką jest funkcja wykrywania wilgoci w porcie lądowania, co ma zabezpieczać przed uszkodzeniem po podłączeniu ładowarki. Telefon waży 309 g i ma 14,9 mm grubości.

 

 

Główny ekran ma przekątną 6,5 cala i rozdzielczości Full HD+. Zastosowany w tym modelu chipset Dimensity 700 wspierany jest przez 8 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej UFS 2.1.

 

Unihertz TickTock zapewnia łączność 5G Dual SIM, wyposażony jest też w Wi-Fi 5 ac, NFC, Bluetooth 5.1, czytnik linii papilarnych i port USB C. W specyfikacji znajdziemy też aparat 48 Mpix, baterię 6000 mAh z szybkim ładowaniem 33 W, a wszystkim zarządza Android 11.

 


Facebooktwitterredditlinkedinmail