HAMMER Energy 2 i HAMMER Explorer w programie Android Enterprise Recommended. Dostaną Androida 10!

HAMMER Energy 2 oraz HAMMER Explorer zyskały certyfikaty Programu Android Enterprise Recommended. Oznacza to, że te pancerne telefony mPTech spełniają wysokie wymagania Google związane z wykorzystaniem ich w biznesie i strukturach organizacji.

Zalety tego certyfikatu powinni też docenić klienci detaliczni. Prawdopodobnie są to pierwsze smartfony spośród wszystkich modeli producentów urządzeń w tej części Europy, a na pewno w Polsce, które zostały zakwalifikowane do tego Programu. Co to oznacza dla użytkowników?

Android Enterprise Recommended to program, który ułatwia wybór najlepszych urządzeń z Androidem do zastosowania w firmach, spełniających wysokie kryteria sprzętowe i te związane z oprogramowaniem. Ułatwia administrowanie i zarządzanie urządzeniami zdalnie, systemowo i masowo, zarówno pod kątem danych, narzędzi czy usług.

Działanie tych urządzeń jest bardziej bezpieczne w pracy ze względu na łatwiejsze zarządzanie nimi i prostsze dołączanie ich do wykorzystywanych systemów Enterprise Mobility Management (EMM) oraz Mobile Device Management (MDM).

Co ważne, polegają na tym już nie tylko duże i rozwinięte przedsiębiorstwa, lecz też mniejsze organizacje. Program i fakt czy dany model znajduje się na liście to informacje kierowane głównie do klientów biznesowych, jednak powinni nimi zainteresować się też zwykli użytkownicy.

– W związku z tym, że HAMMER Energy 2 i HAMMER Explorer pojawiły się w Programie AER, zyskują wszyscy, a przede wszystkim klienci – tłumaczy Łukasz Grzypek, Technical Project Manager w mPTech. – Jako producent zobowiązujemy się bowiem do systematycznego wdrażania poprawek bezpieczeństwa Google dla tych modeli (nie później niż 90 dni od ich publikacji) przez co najmniej pięć lat od ich premiery i do aktualizacji, do kolejnej pełnej wersji Androida (z nowym oznaczeniem). Oznacza to, że zarówno HAMMER Energy 2, jak i Explorer z Androidem 9 doczekają się aktualizacji do Androida 10 – dodaje Łukasz Grzypek.

W przyszłości producent będzie też zabiegał o zgłaszanie do Programu innych modeli.

Źródło informacji: mPTech/HAMMER

Czytaj też: 

HAMMER wchodzi na rynek B2B i wprowadza czytnik kodów kreskowych i smartfon w jednym BS21


Facebooktwitterredditlinkedinmail

Komentarze do: “HAMMER Energy 2 i HAMMER Explorer w programie Android Enterprise Recommended. Dostaną Androida 10!