Getac B360 – pancerny laptop gotowy na 5G. Dla przemysłu i wojska

Firma Getac zaprezentowała nowy laptop B360 o wzmocnionej konstrukcji, który został zaprojektowany pod kątem kompatybilności z siecią 5G. Urządzenie wyróżnia się niezłą konfiguracją, wysoką jasnością ekranu i mocną konstrukcją, pozwalającą na pracę w trudnych warunkach.

Getac B360 zapewnia stopień szczelności IP66, co gwarantuje pełną ochronę przed kurzem, a także silnymi strumieniami wody i zalaniem.

Ponadto działające urządzenie wytrzymuje upadek z wysokości ok. 1,8 m, komputer przeszedł też testy MIL-STD 810H. Dzięki grubości i wadze wynoszących odpowiednio 34,9 mm i 2,32 kg laptop może być noszony i obsługiwane przez dłuższy czas bez zmęczenia użytkownika.

Pancerny Getac B360 to model z dotykowym ekranem IPS 13,3 cala o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080) i bardzo wysokiej jasności 1400 nitów.

Wyposażony jest w procesor Intel Core i7 lub i5 10. generacji. Do tego można wybrać wariant z pamięcią RAM DDR4 od 8 GB aż do 64 GB. Takie połączenie czyni B360 jednym z szybszych laptopów klasy rugged na rynku i zapewnia możliwość jednoczesnego korzystania z wielu aplikacji bez wpływu na wydajność pracy komputera.

Pojemność dysku SSD PCIe NVMe wynosi z kolei od 512 GB do 1 TB, można też dołożyć drugi dysk SSD do 1 TB.

Najnowsza karta Wi-Fi w standardzie 802.11ax pozwala na korzystanie z bezprzewodowego internetu o prędkości trzykrotnie przekraczającej poprzednie generacje. Można w nim zamontować dodatkowy modem LTE albo też w przyszłości – 5G.

Ponadto laptop wyposażony jest w dwa akumulatory typu hot swap umożliwiające ich wymianę w trakcie pracy, a opcjonalny GPS zapewnia możliwość łatwego i szybkiego wyświetlania map, dokonywania pomiarów i śledzenia w terenie.

Dostępny również opcjonalnie czytnik kodów kreskowych ułatwi i przyspieszy gromadzenie danych na miejscu zdarzenia.

Producent oferuje dwa warianty tego laptopa: B360, który nadaje się do pracy w sektorach bezpieczeństwa publicznego, produkcji i energii elektrycznej, oraz B360 Pro, wersję dostosowaną do potrzeb sektora zbrojeniowego.

Lepiej wyposażony model Getac B360 Pro ma tę samą specyfikację techniczną co B360, przy czym wyposażono go w kilka dodatkowych funkcji i opcji niezbędnych do pracy personelowi wojskowemu. Zastosowane w nim akumulatory Hot Swap o wysokiej pojemności gwarantują jeszcze dłuższy czas pracy urządzenia, natomiast dodatkowe porty szeregowe umożliwiają podłączenie starszego i/lub modyfikowanego sprzętu wojskowego bezpośrednio do urządzenia. Istnieje również opcja wyposażenia w zintegrowaną kartę PCMCIA i ExpressCard albo podłączenia zewnętrznej karty graficznej, jak również napędów DVD lub Blu Ray.

Model Getac B360 jest już dostępny w sprzedaży w cenach zaczynających się od 12 tys. Model B360 Pro trafi do sprzedaży w dniu 3 lipca 2020 r.


Facebooktwitterredditlinkedinmail