Panasonic Toughbook 40 – pancerny laptop dla wojska i służb

Nowy, 14-calowy przedstawiciel pancernych laptopów Panasonica – Toughbook 40 – powstał z myślą o przemyśle zbrojeniowym, policji i służbach użyteczności publicznej. Jest wytrzymały na trudne warunki, a jego funkcjonalność można zmieniać za pomocą wymiennych modułów.

Panasonic przedstawił 14-calowy wzmocniony notebook zaprojektowany z myślą o wojsku, policji i służbach użyteczności publicznej. Nowy Toughbook 40 to model o modułowej konstrukcji z 7 obszarami rozszerzeń. Jest przystosowany do pracy w ciężkich warunkach, z zabezpieczeniami klasy wojskowej i funkcjami komunikacyjnymi, które wspierają działania o znaczeniu krytycznym.

Ma klasę odporności IP66 (maksymalna ochrona przed pyłem i duża na zachlapanie wodą), spełnia wymagania wojskowych testów MIL-STD810H. Zniesie upadek wysokości 180 cm.

 

Toughbook 40 – modułowa konstrukcja

Toughbooka 40 można dostosować do każdego zadania. Oprócz wymienialnej przez użytkownika baterii, pamięci RAM i dysku SSD urządzenie ma również cztery inne obszary rozszerzeń dla czytników kart inteligentnych i czytników linii papilarnych, w tym uwierzytelniania wielu użytkowników, gdy notebook jest używany przez zespół. Obszary rozszerzeń można także wykorzystać na drugi dysk SSD, napędy DVD i Blu-ray oraz konfigurowalne porty (VGA, True Serial, USB 3.2 Gen1 Type-A oraz drugie HDMI lub natywny GLAN).

Panasonic Toughbook 40 powstał jako sprzęt do zastosowań obronnych, w tym do użytku operacyjnego pieszego i w pojazdach, a także do diagnostyki i konserwacji pojazdów oraz do szkoleń. Policji i kontroli granicznej laptop pomoże w pracy operacyjnej, np. podczas wyznaczania tras czy identyfikacji podejrzanych oraz tablic rejestracyjnych.

 

 

W branży motoryzacyjnej i rolniczej sprawdzi się jako narzędzie dla techników przeprowadzających diagnostykę i naprawy ciężarówek lub dużych maszyn na poboczach dróg lub w terenie. W sektorze użyteczności publicznej inżynierowie mogą używać notebooka Panasonic Toughbook 40 do inspekcji rurociągów, paneli słonecznych i elektrowni, a także do programów konserwacji.

Panasonic Toughbook 40 – specyfikacja

Panasonic Toughbook 40 pracuje pod kontrolą systemu Windows 11 Secured-core. Laptop jest wyposażony w procesor Intel Core i5-1145G7 vPro (opcjonalnie procesor Intel Core i7 vPro), 16 GB pamięci RAM (opcjonalnie do 64 GB) oraz szybko odblokowujący się dysk SSD NVMe OPAL o pojemności 512 GB (opcjonalnie do 2 TB).

Toughbook 40 jest również przystosowany do współpracy z szybkowymiennymi bezpiecznymi dyskami samoszyfrującymi VIASAT zatwierdzonymi przez NATO, złączami MIL i stacjami dokującymi. Aby można było natychmiast wyłączyć światło i transmisje elektroniczne podczas pracy, notebook wyposażony został w funkcję trybu ukrytego uruchamianą jednym dotknięciem.

Ekran dotykowy 14 cali ma rozdzielczość Full HD i jasność 1200 nitów. Automatycznie wykrywa obecność pióra, palca, rękawiczek lub mokrej dłoni i przełącza się na najbardziej odpowiedni tryb.

Nowo zaprojektowany touchpad ma dwa fizyczne przyciski myszy i współpracuje z rękawicami. Umożliwia także pracę w deszczu i obsługę dwoma palcami, co pozwala użytkownikom na wykonywanie najbardziej złożonych zadań w terenie.

Laptop zapewnia około 18 godzin pracy na jednej baterii i 36 godzin na dwóch bateriach, z możliwością wymiany podczas pracy, co oznacza, że urządzenie pozostaje w pełni sprawne po wymianie akumulatora.

 

Panasonic Toughbook 40 może być wyposażony w opcjonalny moduł eSIM umożliwiający zmianę operatora komórkowego bez konieczności wymiany karty SIM oraz LTE, zapewni również 5G. Jest przystosowany do pracy ze wszystkimi głównymi systemami nawigacji GPS i oferuje łączność Wi-Fi 6 oraz Bluetooth 5.1.

 

 

Skuteczną komunikację w terenie ułatwiają głośniki stereo Waves MaxxAudio, podkreślające ludzki głos, oraz nowy mikrofon typu Quad Array z funkcją redukcji szumów wspomaganą sztuczną inteligencją.

Cena tego modelu nie została podana, ale na pewno jest to pięć cyfr.


Facebooktwitterredditlinkedinmail

Komentarze do: “Panasonic Toughbook 40 – pancerny laptop dla wojska i służb

  1. Cała seria pancernych laptopów Panasonic Toughbook, to bardzo wytrzymałe komputery. Osobiście uwielbiam i używam poleasingowego Panasonic Toughbook CF-54 https://taniekomputery.pl/panasonic-toughbook-cf-54-poleasingowy-laptop-i5 i jestem bardzo zadowolony. Poręczny, wydajny procesor, a obudowa naprawdę wiele zniesie. Obawiałem się zakupu poleasingowego sprzętu, ale kupiłem w sklepie taniekomputery.pl i jestem mega zadowolony. Laptop śmiga bez zarzutów