Cat Q10 5G – wytrzymały router w teren

Bullitt Group, firma stojąca za marką smartfonów Cat, wprowadza Cat Q10 – mobilny router 5G. Można do niego podłączyć nawet 32 urządzenia, bez obawy, że się zabłoci lub upadnie na ziemię.

Marka Cat zaprezentował całkiem nowe w swoim portfolio urządzenie: pancerny router Cat Q10 z technologią 5G.

Cat Q10 zapewnia ochronę na wnikanie kurzu i wody zgodnie z normą IP68. Spełnia także wymogi wojskowych testów w specyfikacji MIL-STD-810H, co ma wg producenta oznaczać, że wytrzyma długotrwałe przebywanie na zewnątrz niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Obudowę pokrywa antypoślizgowa, gumowana powłoka z TPU. Router można zamocować na smyczy. Router Cat Q10 był także testowany pod kątem upadku z 1,8 metra.

 

 

Urządzenie jest wyposażone w łatwą do wymiany przez użytkownika baterię o pojemności 5300 mAh, która pozwoli na pracę przez 10 godzin lub 1000 godzin czuwania. Jest też funkcja power banku.

Cat Q10 jest całkowicie przenośny i według producenta może być używany w każdych warunkach. Umożliwia podłączenie urządzeń do sieci 5G zarówno na placu budowy, jak i w gospodarstwie rolnym. Router umożliwia także korzystanie z internetu osobom przebywającym w ruchu lub wystawcom podczas imprez plenerowych, gdy nie można polegać na sieciach Wi-Fi.

Producent poleca go także jako wsparcie akcji ratunkowych w czasie, gdy stacjonarne łącze szerokopasmowe jest zakłócone, ale nadal dostępna jest dobra sieć komórkowa.

Router Cat Q10 działa w sieciach 5G i 4G LTE (kat. 19), można do niego podłączyć do 32 urządzeń jednocześnie, zapewniając im dostęp do internetu przez Wi-Fi 6 ax 2×2 MIMO. Sercem urządzenia jest chipset MTK 5G T750. Router oferuje także zabezpieczenia WPA-PSK, WPA2-PSK.

Cat Q10 5G pojawi się wkrótce w sprzedaży na całym świecie, powinien więc też dotrzeć do Polski.


Facebooktwitterredditlinkedinmail