Doogee S98 Pro – alien z kamerą termowizyjną

Doogee S98 Pro to kolejny smartfon zapowiadany przez chińskiego producenta pancerników. Telefon ma nawiązywać wyglądem do przybyszów z kosmosu i jest wyposażony w kamerę termowizyjną.

Po wprowadzeniu „telefonu z zegarkiem na plecach”, czyli Doogee S98, producent przygotowuje wariant Pro, który jednak nieco różni się od poprzednika. W Doogee S98 Pro zastosowane zostało wzornictwo inspirowane przez wizje przybyszów z kosmosu.

 

 

Odzwierciedla to wygląd tyłu telefonu: wybrzuszenie aparatu to głowa aliena, obiektywy to jego oczy, a linie na obudowie zakreślają sylwetkę obcego. Doogee jest bardzo dumne z tego pomysłu i mocno nagłaśnia tę cechę S98 Pro w pierwszych zapowiedziach. Wyścig na coraz dziwniejsze obudowy telefonów jeszcze się więc nie zakończył.

 

Doogee S98 Pro z tyłu

 

Alienowy moduł fotograficzny łączy główny aparat 48 Mpix (Sony IMX582), aparat do zdjęć nocnych 20 Mpix (Sony IMX350, cz-b z diodami podczerwieni) oraz aparat i kamerę termowizyjną. Jest to moduł firmy InfiRay o rozdzielczości 256 x 192, czyli wyższej niż oferuje FLIR Lepton 3.5 z telefonów Cat (160 x 120). Ma też zapewniać odświeżanie obrazu 25 Hz i pozwoli na działanie w zakresie temperatur od -15 stopni C aż do 550 stopni C, z dokładnością do 2 stopni.

 

Doogee S98 Pro aparat termowizyjny

 

Sygnał termiczny z czujnika ma być nakładany na obraz otrzymany z głównego aparatu, więc wynikowa rozdzielczość będzie znacznie wyższa, ale na razie pozostaje nieznana. Z przodu znajdzie się aparat 16 Mpix ( Samsung S5K3P9SP).

aparaty w Doogee S98 Pro

Z różnych zapowiedzi wynika ponadto, że Doogee S98 Pro będzie wyposażony w ekran 6,3 cala Full HD+, a moc do pracy dostarczy mu układ MediaTek Helio G96 (12 nm) wspierany przez 8 GB pamięci RAM oraz 256 GB pamięci wewnętrznej (+ microSD do 512 GB).

Energię dostarczy akumulator 6000 mAh z szybkim ładowaniem przewodowym 33 W oraz ładowaniem bezprzewodowym 15 W. Wszystkim ma zarządzać Android 12.

Oczywiście telefon będzie w pełni odporny na trudne warunki, zgodnie z normami IP68/69K i wymogami testów MIL-STD-810G.

Premiera Doogee S98 Pro zapowiadana jest na maj.


Facebooktwitterredditlinkedinmail