DOOGEE S90 – koniec kampanii na Kickstarterze, co dalej…?

Modułowy DOOGEE S90 to jeden z ciekawszych smartfonów o wzmocnionej wytrzymałości, jaki ma pojawić się na rynku w tym roku – ma się pojawić, ale nie bardzo wiadomo, kiedy. Producent zakończył już kampanię crowdfundingową na Kickstarterze, podczas której zebrał ponad 350 tys. USD. To nieco mniej niż oczekiwane przez DOOGEE 400 tys., więc producent kontynuuje dalsze zbieranie funduszy na Indiegogo. Smartfon pojawił się też na AlieExpress.

Deklarowanym celem kampanii na Kickstarterze było zebranie 10 tys. USD, co udało się już pierwszego dnia. Tak niska kwota to, jak widać, zabieg marketingowy, który sugerować miał przeogromne zainteresowanie tym modelem i masowych napływ nowych chętnych. Realnie jednak producent liczył na kwotę 400 tys. USD, przynajmniej tak wynika z ostatnich wypowiedzi przedstawicieli DOOGGEE na Facebooku.

 

 

Kampania na Kickstarterze pozwoliła zebrać dokładnie 354 412 tys. USD (ok. 1,36 mln zł), na co złożyły się wpłaty 935 osób. W najbliższych dniach uczestnicy kampanii mogą się spodziewać wysyłek pierwszych egzemplarzy DOOGEE S90. Przypomnę, że smartfon dostępny był na Kickstarterze w cenie bez modułów od 299 USD (ok. 1147 zł), docelowo ma jednak kosztować aż 499 USD (1883 zł). Taka kwota to zapewne też zabieg marketingowy, bo zazwyczaj w chińskich sklepach smartfony sprzedawane są z „upustami” i „promocjami”, które nigdy się nie kończą.

 

 

Co dalej z DOOGEE S90? To jest jak na razie zagadką, bo potencjalni nabywcy tego modelu chcieliby go już kupić bez komplikacji, jakie stwarzają kampanie crowdfundigowe. Tymczasem DOOGEE kontynuuje kampanię z Kickstartera na Indiegogo. Nowa akcja jest po prostu przedłużeniem tej pierwszej. Na stronie DOOGEE nie ma aktualnych informacji na temat dostępności S90 w sprzedaży, ale okazuje się, że smartfon pojawił się już w ofertach skepów na AliExpress. Tam DOOGEE S90 kosztuje od 369,99 USD (ok. 1418 zł), co jest bliższe rzeczywistej wycenie tego modelu. Z opisów ofert wynika, że smartfon jest tam dostępny od ręki i można go zamówić od razu, nie czekając na oficjalne działania producenta. Trochę to wszystko zagmatwane, trudno nadążyć za sprzedażową polityką DOOGEE.

 

DOOGEE S90 to pierwszy pancerny smartfon modułowy. Więcej informacji tutaj:

Modułowy DOOGEE S90 jest już na Kickstarterze – czyli ruszyła przedsprzedaż


Facebooktwitterredditlinkedinmail