Nowe warianty zegarków Casio G-SHOCK: jak lampart, jak bielik…

Wydawanie dobrze znanych, istniejących na rynku modeli zegarków G-SHOCK w nowych wariantach kolorystycznych to już wręcz tradycja Casio. Często są tzw. limitki, czyli edycje limitowane albo po prostu modele opracowane we współpracy z innymi firmami lub organizacjami. Do takich odmian należy m.in. seria Love The Sea And The Earth. Firma Casio zaprezentowała właśnie nowe modele z tej linii na 2019 rok – Mudmastera, Gravitymastera, a do tego młodzieżowy zegarek Baby-G.

Zegarki G-SHOCK sygnowane logo Love The Sea And The Earth powstają co roku dzięki współpracy Casio z ekologicznymi organizacjami NGO, a w tym przypadku – japońskim Wildlife Promising. Organizacja ta zajmuje się m.in. pomocą zagrożonym gatunkom dzikich zwierząt, a ostatnio w szczególności afrykańskim lampartom żyjącym w Kenii.

Logo Love The Sea And The Earth, które znajduje się na deklach nowych G-SHOCK-ów

I właśnie lamparty dostarczyły inspiracji do powstania modelu Casio G-SHOCK GG-1000WLP Mudmaster w wersji Love The Sea And The Earth 2019. Popularny GG-1000, w wydaniu seryjnym kojarzący się raczej ze stylistyką militarną i taktyczna, teraz doczekał się odmiany w lamparcie cętki – a dokładniej tak ozdobiony jest pasek w tym modelu. Tarcza ma już bardziej tradycyjne barwy, łączące kolor czarny z białym oraz z drobnym dodatkiem czerwieni i żółtego. Całość wygląda może nieco kontrowersyjnie, ale fani marki i kolekcjonerzy zegarków G-SHOCK na pewno chętnie dołożyliby taka limitkę do swoich skrzyneczek.

Niezależnie od wersji G-SHOCK GG-1000 to jeden z najbardziej udanych wizualnie zegarków Casio G-SHOCK, a przynależność do serii Mudmaster podkreśla szczególną odporność na błoto i kurz. Funkcjonalnie to jednak średnia półka. Jest co prawda kompas i termometr, ale brakuje zasilania solarnego i synchronizacji Wave Ceptor, które bardzo by się w tym modelu przydały.

Drugi nowy zegarek Casio G-SHOCK z serii Love The Sea And The Earth 2019 to GR-B100WLP Gravitymaster, czyli przedstawicieli zegarków lotniczych. W tym wariancie jego kolorystyka inspirowana jest umaszczeniem innego zagrożonego gatunku, tym razem ptaka – bielika afrykańskiego. Żółte wskazówki to nawiązanie do koloru dzioba, biała koperta – do szyi ptaka, a brązowy pasek – do jego skrzydeł.

W podstawowej wersji model Casio G-SHOCK GR-B100 to również średnia półka zegarków tej marki, chociaż mniej oczywisty dodatek stanowi moduł Bluetooth, pozwalający na połączenie ze smartfonem. Wyróżnikiem tego modelu jest też funkcja logów lotów samolotowych.

W serii Love The Sea And The Earth 2019 znalazł się też młodzieżowy zegarek Baby-G BA-255WLP, którego barwna kolorystyka (aż 14 kolorów!) to nawiązanie do afrykańskiego ptaszka o wdzięcznej nazwie kraska liliowopierśna. Ty dodatkową ciekawostką jest różowe i zielone podświetlenie LED.

Nowe zegarki Casio G-SHOCK z serii Love The Sea And The Earth 2019 pojawią się na rynku japońskim w połowie lutego. Dochód ze sprzedaży zasili fundusze organizacji Wildlife Promising. O dostępności na innych rynkach na razie nic nie wiadomo.


Facebooktwitterredditlinkedinmail