Garmin Forerunner 45 i 45S – pierwsze przecieki

W sieci, za sprawą jednego z amerykańskich sklepów on-line, pojawiły się pierwsze grafiki przedstawiające nowe sportowe smartzegarki Garmin Forerunner 45 i 45S, a także trochę danych technicznych modeli, których premiery należy spodziewać się w najbliższym czasie.

Informacje o Garminie Forerunner 45 i 45S zostały przedwcześnie ujawnione przez amerykański sklep CleverTraining i szybko z niej zniknęły. Ale jak wiadomo, w internecie nic nie ginie, więc najważniejsze szczegóły już poznaliśmy.

Garmin Forerunner 45 i 45S to dwa modele będące następcą Forerunnera 35, czyli niedrogiego modelu o dość prostym zestawie funkcji i ascetycznych, lekko kanciastych kształtach. Tym razem jednak Garmin postanowił odejść od takiego wzornictwa i Forerunner 45 i 45S będą miały okrągłe koperty z wyraźnie zaznaczonymi przyciskami. Przypominają dzięki temu droższe i nowsze modele Forerunner, a przy tym wyglądają zdecydowanie bardziej dynamicznie.

Dwa nowe zegarki Garmina będą różniły się rozmiarami – Forerunner 45 ma szerokość 42 mm, Forerunner 45S – 39,5 mm. Poza tym jednak wyposażone zostały w taki sam zestaw funkcji: obydwa zapewniają wodoszczelność na poziomie 5ATM, mają wbudowane odbiorniki GPS, pulsometry, mają także zaprogramowane pomiary aktywności dla podstawowych dyscyplin sportowych: biegania, jazdy na rowerze, ćwiczeń na bieżni, orbitreka czy jogi. Zegarki pozwalają też skorzystać z wprowadzonej kilka miesięcy temu funkcji Garmin Coach, w której plany treningowe połączone są z poradami wideo przygotowanymi przez doświadczonych trenerów.

Nowe forerunnery będą też obsługiwać funkcję wysyłanie szybkich wiadomości alarmowych w razie wypadku za pośrednictwem sparowanego smarfona.

Po sparowaniu ze smartfonem zegarki Forerunner 45 i 45S będą mogły odbierać powiadomienia o rozmowach i wiadomościach, a także pozwolą na sterowanie muzyką.

Obiecywany czas pracy wyniesie 7 dni w trybie smartwatcha i 14 godzin po włączeniu GPS.

Spodziewana cena na rynku amerykańskim to 199,99 USD (765 zł).

Źródła: Wareable.com, ActiveJr.com


Facebooktwitterredditlinkedinmail