Casio Pro Trek Smart z ulepszonymi mapami ViewRanger

Linia smartwatchy Casio Pro Trek Smart z najnowszym modelem WSD-F30 włącznie nie jest niestety dostępna w Polsce, ale ci użytkownicy, którym udało się zdobyć ten lub wcześniejszy model w Wielkiej Brytanii czy Niemczech, mogą się teraz cieszyć ulepszonymi mapami dostępnymi w aplikacji ViewRanger.

 

Firmy Casio i ViewRanger współpracują już ze sobą już od jakiegoś czasu, a teraz ogłosiły dostępność nowych map i tras, a także rozbudowane funkcje nawigacyjne dla zegarków Casio Pro Trek Smart. Nowa wersja aplikacji dla systemu Wear OS pozwala wybrać aż 20 różnych stylów map dostępnych w trybie offline. Smartwatchowa aplikacja przygotowana jest też do współpracy ze sparowanymi iPhone’ami i smartfonami z Androidem, chociaż takie powiązanie w trakcie wędrówki nie jest konieczne. Smartfon potrzebny jest tylko do pobrania i załadowania map oraz szlaków do pamięci zegarka, który później może działać już niezależnie.

Wyjątkową funkcją ViewRangera w wersji Wear OS, stworzoną specjalnie dla smartwatchy Casio Pro Trek Smart, jest możliwość zapisu przebytych tras (śladów GPS) i przeglądania ich na ekranie zegarka już bez konieczności podłączenia smartfonu. W trakcie nawigacji z zegarkiem aplikacja wyświetla ponadto statystyki na żywo – wysokość n.p.m., pokonaną odległość, czas pracy, a także różnicę wzniesień. Posiadacze Casio Pro Trek Smart mogą też bezpośrednio z zegarka synchronizować swoje trasy do konta ViewRanger.

Producent aplikacji przekonuje, że najnowsza edycja ViewRangera w wersji Casio Pro Trek Smart pozwala na szybsze i prostsze niż dotąd wyszukanie szlaków i dróg. Zegarek na podstawie aktualnej pozycji GPS proponuje ciekawe trasy w odległości 15 km. Użytkownik może wybrać te, które go interesują i pobrać do pamięci zegarka dokładne informacje o szlaku – czyli jego przebieg na mapie i opis wzbogacone o zdjęcia.

ViewRanger to mapowa aplikacja na smartfony i smartwatche z Wear OS stworzona z myślą o terenowych wyprawach, przeznaczona głównie do turystyki pieszej i rowerowej oraz sportów wodnych. Pozwala pobrać wiele różnych typów map topograficznych (i turystycznych w ogóle), także map Polski, chociaż najbardziej rozbudowane mapy nie są dla naszego kraju dostępne (ale dla Czech i Słowacji już tak).

Casio WSD-F30 Pro Trek to najnowszy przedstawiciel serii zegarków Casio Pro Trek w wydaniu smart. WSD-F30 pracuje pod kontrolą systemu Wear OS, ma sporo ciekawych funkcji i trafił już do sprzedaży – niestety w polskich sklepach go nie będzie. Najbliżej nas można kupić WSD-F30 (lub poprzedni model WSD-F20) w Niemczech, gdzie kosztuje 549 euro (ok. 2400 zł). Poza tym dostępny jest także m.in. we Francji, Hiszpanii, Włoszech czy Wielkiej Brytanii.

Więcej na temat Casio WSD-F30 Pro Trek:

Casio WSD-F30 Pro Trek w sprzedaży od 18 stycznia 2019


Facebooktwitterredditlinkedinmail