Aktualizacja systemowa dla Ulefone Armor 6. Jak zainstalować?

Ulefone Armor 6 otrzymał od producenta kolejną aktualizację systemową. To niewielka poprawka OTA o wielkości około 52 MB, usprawniająca pracę panelu dotykowego. Ponieważ instalacja może niektórym użytkownikom sprawić problem, podpowiadam, jak to zrobić.

To już trzecia aktualizacja, jaką otrzymał w tym roku Ulefone Armor 6. Trzeba przyznać, że takie zainteresowanie dalszą kondycją smartfona ze strony producenta dobrze wróży na przyszłość, bo niestety częstym zjawiskiem jest całkowity brak wsparcia, gdy tylko model trafi na rynek. Dotyczy to chyba wszystkich chińskich producentów B-Brandów, którzy oczywiście często obiecują poprawki, a nawet większe aktualizacje Androida, ale na obietnicach się kończy. Na tym tle Ulefone wypada obiecująco. Oby tak dalej, czekamy na Androida 9!

Poprawka Armor_6_RF1_EEA-_V01_20190329-1314 dostępna jest w systemie OTA. Chociaż ma datę marcową, wydana została wczoraj. Powiadomienie na jej temat powinno pojawić się samoczynnie. Jeżeli nie, wystarczy zajrzeć do Ustawień, a tam do sekcji System -> Informacje o telefonie -> Bezprzewodowa aktualizacja.

Wszystko wydaje się proste, do czasu, gdy naciśnięcie „Update now” spowoduje jedynie zamknięcie okna aktualizacji bez żadnego efektu. Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste. Wystarczy przejść do Ustawień w sekcji System → Języki i metody wprowadzania → Języki, a następnie dodać język angielski, np. English (United States), tak by znalazł się na górze listy języków. W efekcie zmieni się wersja językowa całego systemu.

Po zmianie języka wystarczy powrócić do okna aktualizacji, która teraz znajdzie się w menu About phone → Wireless Update i nacisnąć ponownie „Update now”.

Jeżeli bateria ma więcej niż 30%, Armor 6 przeładuje się i zacznie instalować pobraną poprawkę OTA. Trwa to około minuty, później smartfon w pełni się uruchomi i wyświetli komunikat, jak poniżej.

Teraz można z powrotem przejść do menu Languages & Input → Languages i przeciągnąć język polski na górę listy. W razie kolejnej aktualizacji trzeba ponownie dokonać zmiany na angielski.

 

Czytaj też:

Ulefone Armor 6 – test i recenzja „króla pancerników”


Facebooktwitterredditlinkedinmail

Komentarze do: “Aktualizacja systemowa dla Ulefone Armor 6. Jak zainstalować?

 1. w moim modelu po zmianie jezyka aktualizacja się zaczyna i po chwili wyskakuje error i wlacza sie od nowa co w takim przypadku?

  1. Niestety, nie mam pomysłu, co można zrobić w takim przypadku. Zapewne pobrany plik z aktualizacją jest uszkodzony, gdyby się go udało zlokalizować i usunąć, by wymusić ponowne pobieranie, to mogłoby pomóc. W najgorszym wypadku – przywracanie ustawień fabrycznych.

   1. W ogóle nie pokazuje mi tej najnowszej aktualizacji która ma wspomóc dotyk który mi strasznie działa , na szczeście nie kupowałem z chin bezpośrednio tylko przez polskiego dystrybutora i mogę zwrócić tylko kwestia czy brać jego nowsza wersje? Czy cos zupełnie innego

    1. Jak tak się sprawy mają, to ja bym zrobił przywrócenie danych fabrycznych i zaczął od zera, próbując zaktualizować po kolei obydwie poprawki. Tzn zakładam, że zgłasza się ta pierwsza ze stycznia i jej nie możesz zainstalować? Aktualizacja z marca powinna pojawić się zainstalowaniu styczniowej.
     Mam egzemplarz z Chin i nie miałem żadnych problemów z dotykiem, a ta druga aktualizacji nic u mnie nie zmieniła. Jak dokładnie objawia się u Cienie ten problem? Ekran nie reaguje czasami?
     Nowy Armor 6E to trochę inny telefon – wydaje się ciekawy, chociaż może mieć gorszy aparat. Za chińskie ceny ok 700 zł to dobry wybór, w Polsce trochę te ceny są za wysokie.

 2. Witam, kupiłem ten Armor 6 i mam jeden zasadniczy problem, który chyba nikt nie ma, bo nie mogę znaleźć odpowiedzi w internecie, jest to odwrócony obraz w aparacie tego telefonu, nie dość że lustrzany, to gdy obrócę na poziomo mam do góry nogami, pobrałem jakąś aplikację z aparatem foto i poziomo mam z lustrzanym odbiciem, a pionowo do góry nogami… Prośba, czy ktoś miał taki problem i jak go rozwiązać ???…

  1. Witam,
   U mnie ten problem z odwróceniem aparatu wystąpił dzisiaj.
   Także nie mogę znaleźć rozwiązania tego problemu.
   Reset ustawień nie pomógł.

   Do tego przestał działać kafelek latarki w rozwijanym menu.