Ulefone Armor 8 5G zapowiedziany na listopad. Już wiadomo, jaki ma procesor

Wszystko wskazuje na to, że to Ulefone będzie mógł się pochwalić pierwszym smartfonem obsługującym sieć 5G. Ulefone Armor 8 5G został zapowiedziany na listopad, a producent ujawnił na jego temat więcej szczegółów.

Wiadomo już, że smartfon napędzany jest przez układ MediaTek Dimensity 800. To procesor zaprezentowany na początku 2019 roku z przeznaczeniem dla średniej klasy smartfonów 5G.

Jest to jednostka wykonana w litografii 7 nm, łączy cztery wydajne rdzenie Cortex-A76 o taktowaniu do 2 GHz i cztery oszczędne Cortex-A55 z zegarem 2 GHz. Za przetwarzanie grafiki odpowiada GPU Mali-G77 MC9. W sumie jest to bardzo ciekawy układ, stanowiący spory skok jakościowy w porównaniu do dominującej serii Helio P.

MediaTek Dimensity 800 zapewnia łączność 5G z podwójną agregacją (2CC CA) w paśmie do 6 GHz ze wsparciem DSS, czyli z łączeniem pasm 4G i 5G. W smartfonie Ulefone Armor 8 5G maksymalna prędkość pobierania ma wynosić 450 Mbps podczas pobierania i 114 Mbps podczas wysyłania.

Nie są to największe prędkości, jakie można osiągnąć w 5G, zresztą modem w Dimensity 800 teoretycznie powinien wyciągnąć nawet 2 Gbps, ale i tak to są dobre wyniki w porównaniu do LTE.

Czy Ulefone Armor 8 5G będzie działał w polskich sieciach 5G, które nasi operatorzy uruchomili w pasmach 2100 MHz i 2600 MHz? Teoretycznie jest to w jakimś stopniu możliwe, bo są to sieci działające w pasmach obsługiwanych przez ten procesor, ale dokładne zakresy w tym modelu pozostają zagadką. A to jest kluczowy problem na obecnym etapie rozwoju 5G w Polsce. Pozostają jeszcze kwestie kompatybilności z oprogramowaniem operatorów – np. Orange ma swoje własne rozwiązania i nie każdy smartfon będzie działał z marszu.

Żeby pokazać, jak działa 5G w modelu Ulefone Armor 8 5G, producent nakręcił nawet nowy filmik, gdzie porównuje go, całkiem bez sensu, do iPhone’a 11 z 4G. Ale i tak pozwala to wyrobić sobie jakąś opinię o tym pancerniku.

Pozostałe ujawnione parametry Ulefone’a Armor 8 5G przedstawiają się też ciekawie. Smartfon ma 8 GB pamięci RAM i aż 256 pamięci wewnętrznej. Otrzymał też ekran 6,1 cala Full HD+ oraz potrójny aparat z główna matryca 64 Mpix. Słabiej zapowiada się bateria – to tylko 5080 mAh, co oczywiście nie jest tragedią, ale w pancerniku taka pojemność nie robi wrażenia.

Ulefone Armor 8 5G pracuje pod kontrolą Androida 10. Pełna specyfikacja smartfonu nie jest jeszcze znana, tak samo jako cena. Na to trzeba będzie jeszcze poczekać.


Facebooktwitterredditlinkedinmail