Nowy smartwatch Samsunga będzie nosił nazwę Galaxy Watch Active?

Galaxy Watch Active – tak ma się nazywać nowy, wytrzymały smartwatch Samsunga. Przecieki dotyczące tego modelu pojawiły się w sieci już jakiś czas temu, ale doniesienia mówiły jedynie o kodowej nazwie „Pulse” lub „Galaxy Sport” oraz o tym, że ma to być zegarek sportowy i… na tym w zasadzie koniec, jeżeli chodzi o naprawdę istotne szczegóły.

We wcześniejszych spekulacjach pojawiły się domysły, że „Pulse” będzie następcą modelu Gear Sport. Pojawiły się też ujawnione przez @On Leaks rendery przedstawiające ten model.

Nowe informacje o smartzegarku szykowanym przez Samsunga nie stoją z tym w sprzeczności, ale rzucają na sprawę nowe światło. Według leakstera Max J (@Samsung_News_), który znany jest z wielu wiarygodnych przecieków dotyczących koreańskiego producenta, nowy smartwatch Samsunga ma mieć nazwę Galaxy Watch Active.

Co to oznacza? „Active” to dodatkowe określenie wyróżniające wzmocnione smartfony Samsunga z serii Galaxy S (ostatni model to Samsung Galaxy S8 Active). Jeżeli będziemy doszukiwać się tutaj analogii, to Galaxy Watch Active byłby nową i wzmocnioną wersją smartwatcha Galaxy Watch. A już przecież ten model zapewnia pyło- i wodoszczelność zgodnie z normą IP68, pozwala na zanurzenie 5 ATM, przeszedł także testy MIL-STD-810G, do tego ma GPS, A-GPS i GLONASS. W praktyce więc sprawdza się nie tylko do noszenia na co dzień, ale także jako zegarek sportowy i turystyczny.

Czego w takim razie można by oczekiwać od modelu Galaxy Watch Active? Jeszcze większej wodoszczelności – 10 ATM albo może nawet 20 ATM, jak w zegarkach G-SHOCK. Z drugiej strony jednak rendery przedstawione wcześniej przez @OnLeaks nie pozwalają wysnucie daleko idących wniosków, że Galaxy Watch Active będzie tak odporny, jak zegarki Casio czy nawet jak Garmin Fenix 5. Widniejący na renderach zegarek nie przypomina ani modelu Gear Sport, ani Galaxy Watcha – rzuca się w oczy brak obrotowego pierścienia na bezelu. Całość prezentuje się raczej skromnie, trudno liczyć na chociażby te 10 ATM, ale nie przesądzajmy.

 

 

Wcześniejsze doniesienia na temat modelu „Pulse” mówiły też, że zegarek ma mieć 4 GB pamięci RAM i pracować pod kontrolą systemu Tizen. Wygodę obsługi miałby zwiększać ponadto asystent Bixby z funkcją Bixby Reminder. Nowy smartwatch Samsunga ma być dostępny w kolorze czarnym, srebrnym, zielonym i różowego złota.

Premiery zegarka Galaxy Watch Active należy oczekiwać 20 lutego, wraz z premierą nowych Galaxy S10.

 

Źródło: @Samsung_News_, @OnLeaks, wareable.com

Czytaj też:

Samsung Galaxy Watch Active oficjalnie

Szukasz pancernego etui do swojego smartfona? Zobacz tu: importer GSM.


Facebooktwitterredditlinkedinmail