Casio G-SHOCK GBD-H1000 już w Polsce. Smart gieszok z monitorem pracy serca

Na polskim rynku jest już oficjalnie dostępny jeden z najciekawszych zegarków Casio ostatnich miesięcy – model G-SHOCK GBD-H1000 z funkcjami smart i pierwszy przedstawiciel G-SHOCK-ów z pulsometrem.

Casio G-SHOCK GBD-H1000 nie jest co prawda smartwatchem w takim sensie, jak seria Pro Trek Smart WSD, ale na tle klasycznych gieszoków został naprawdę solidnie wyposażony w dodatki.

W pancernej, odpornej kopercie (63 x 55 x 20,4 mm, 101 g) znalazło się miejsce na pięć czujników: optyczny pulsometr, przyspieszenia (krokomierz), magnetyczny (kompas – pomiar kierunku), ciśnienia (barometr i wysokościomierz) oraz temperatury (termometr).

Do tego dodajmy GPS i Bluetooth do łączności ze smartfonem i już można sobie wyobrazić szereg zastosowań. Jak przystało na G-SHOCK-a, zegarek charakteryzuje się wodoszczelnością na poziomie 200 metrów, co pozwala na swobodne pływanie i nurkowanie.

Dane prezentowane są na czarnym, cyfrowym wyświetlaczu z podświetleniem Full-Auto LED.

Działającej razem czujniki pozwalają GBD-H1000 na monitorowanie treningów i aktywności turystycznych. Jest standardowy w smart zegarkach pomiar kalorii i pomiar tętna wyświetlany na tarczy w czasie rzeczywistym, ale też mniej oczywisty alarm poziomu pulsu, włączający się, gdy zostanie osiągnięty określony poziom pulsu.

Czujnik przyspieszenia liczy kroki, ale może też pokazywać prędkość poruszania się na ekranie. Dodatkowo czujnik wspiera funkcję autorotacji zegarka i sprawia, że obraz na ekranie będzie zawsze pokazywany we właściwej formie.

Zegarek daje możliwość zaplanowania indywidualnego treningu, jego monitorowanie, zapisywanie w pamięci oraz monitorowanie czasu regeneracji pomiędzy sesjami. Jest też funkcja dla biegaczy, w której zegarek wykorzystuje GPS do pomiaru bieżącej prędkości oraz pokonanego dystansu, ukazując je oddzielnie na wyświetlaczu.

Interesujące jest też hybrydowe zasilanie. Technologia Tough Solar (zasilanie energią słoneczną wraz ze wskaźnikiem naładowania baterii) jest wspierana w razie potrzeby przez ładowarkę.

Casio G-SHOCK GBD-H1000 wyposażony jest także w: czas światowy i automatyczny kalendarz, stoper z dokładnością do 1 sekundy i limitem 100 h oraz możliwością zapamiętania do 100 pomiarów, 5 timerów z funkcją auto powtarzania, dokładnością pomiarów do 1/1 sekundy i zakresem pracy do 60 minut, 4 alarmy dzienne z funkcją drzemki, alarm wibracyjny, wyświetlanie powiadomień o przychodzących wiadomościach e-mail, SMS i połączeniach, funkcję zgubionego telefonu oraz tryb samolotowy (dezaktywuje GPS). W zegarku można ustawić format wyświetlania czasu 12 lub 24 h oraz wyciszyć całkowicie dźwięk przycisków.

Casio G-SHOCK GBD-H1000-1A7 kosztuje w Polsce 2249 zł, co na tle innych smart zegarków Casio czy wcześniejszego modelu Casio G-SHOCK Rangeman GPR-B1000, w podobnej stylistyce, ale słabiej wyposażonego, nie jest wysoką kwotą.

Casio G-SHOCK GBD-H1000 dostępny jest w czterech wariantach kolorystycznych prezentowanych poniżej.


Facebooktwitterredditlinkedinmail