Znamy ceny smartwatchy TicWatch E2 i TicWatch S2

Dwa nowe, odporne smartzegarki Mobvoi – TicWatch E2 i TicWatch S2 – miały swoją premierę na niedawnych targach CES 2019. Obydwa modele wyróżniają się ciekawą specyfikacją, która pozwala im konkurować ze smartwatchami najbardziej znanych producentów. W dniu prezentacji na CES ich ceny pozostawały zagadką, można było się tylko domyślać, że będą konkurencyjne. Teraz już wiadomo, że tak jest faktycznie.

 

 

TicWatch E2 został wyceniony na 159 USD (ok. 605 zł), a TicWatch S2 na 179 USD (ok. 680 zł). Takie kwoty pojawiły się na stronie producenta, a także w amerykańskim Amazonie, gdzie można je kupić z dostawą do Polski. Europejskie ceny, na przykład na niemieckim Amazonie (na razie jest tam dostępny tylko model E2, natomiast S2 można kupić przez stronę producenta), są tradycyjnie nieco wyższe i wynoszą odpowiednio od 157,99 euro (ok. 677 zł) i 179,99 euro (ok. 772 zł). W polskiej dystrybucji, jeżeli tu trafią, ceny zapewne jeszcze trochę urosną. Wciąż jednak są to atrakcyjne kwoty i zegarki Mobvoi mogą  zyskać na Wisłą nowych fanów.

 

Czym się wyróżniają nowości tej firmy? Smartwatche mają koperty 46 mm oraz wyświetlacze AMOLED o średnicy 1,39 cala i rozdzielczości 400 x 400. Napędza je układ Snapdragon Wear 2100, a za monitorowanie sportowych aktywności i stanu organizmu odpowiadają odbiornik GPS, akcelerometr, żyroskop oraz pulsometr.

Co istotne, TicWatch E2 i TicWatch S2 pracują pod kontrolą systemu Wear OS, można więc znacznie rozbudowywać ich funkcje.

Poliwęglanowe obudowy zegarków Mobvoi zapewniają wodoodporność na poziomie 5 ATM, czyli do 50 metrów. W praktyce możliwość zanurzenia na 5 ATM pozwala bez obaw trenować na basenie. Producent stworzył nawet specjalny tryb treningowy dla pływaków.

Czym właściwie różnią się modele TicWatch E2 i TicWatch S2? Jedynie wyglądem – TicWatch E2 odznacza się nieco spokojniejszym wzornictwem, natomiast TicWatch S2 ma bardziej sportowy charakter i szerszy przycisk na kopercie.

 

Strona producenta: https://www.mobvoi.com


Facebooktwitterredditlinkedinmail