Zebra MC9300: nowy ultrawytrzymały komputer mobilny dla logistyki

Firma Zebra Technologies zaprezentowała wytrzymały komputer mobilny MC9300, czyli najnowsze przenośne urządzenie klasy korporacyjnej z flagowej serii MC9000. Terminal powstał z myślą o zastosowaniu w magazynach, działach produkcji i logistyki oraz zapleczach.

Wzmocnione urządzenia mobilne to w dużej części, a może nawet przeważającej, wyspecjalizowany sprzęt projektowany z myślą o klientach biznesowych i zastosowaniu w logistyce i handlu. Zebra Technologies to jeden z największych graczy tego rynku, a MC9300 to jej nowy flagowiec, powstały po to – jak tłumaczy producent – by sprostać rosnącym wymaganiom branży e-commerce. Ułatwiać ma m.in. zarządzanie zapasami, przyjmowanie i alokację dostaw, obsługę zwrotów, kontrolę jakości, monitorowanie części oraz audyt cen.

Komputer Zebra MC9300 jest wodo- i pyłoszczelny zgodnie z normami IP67 i IP65, a także odporny na upadki. Zniesie wielokrotne upadki z wysokości 2,4 m w temperaturze pokojowej zgodnie z wymogami testów MIL-STD-810G, przetrwa też wielokrotne upadki z wysokości 1,8 m na beton w całym zakresie temperatur roboczych. Sprzęt jest też odporny na wstrząsy – może znieść serię 2000 wstrząsów o amplitudzie 1 m.

Jest także przygotowany na szok termiczny i pozwala na szybkie przejście z -40°C do 70°C. Aby sprostać trudom pracy w chłodniach, został wyposażony w system ogrzewaczy i baterię odporną na mróz, dzięki czemu komputer nie zamarza. Dostępny jest również wariant C1D2 przeznaczony do użytku w niebezpiecznych warunkach.

Zebra MC9300 ma dobrze znaną użytkownikom konstrukcję z charakterystycznym uchwytem z tyłu i dużą klawiaturą, ale jest wydajniejszy od innych modeli z tej samej serii. Komputer wyposażono w ekran 4,3 cala (WVGA 800 × 480) zabezpieczony szkłem Gorilla Glass, a także sześć klawiatur pomocniczych, co umożliwia uruchomienie różnych aplikacji biznesowych wymagających obu metod wprowadzania danych.

Sercem nowego komputera Zebry jest ośmiordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 660 o taktowaniu 2,2 GHz wspierany przez 4 GB RAM. Łączność zapewnia Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/d/h/i/r/k/w 2,4 i 5 GHz, Bluetooth (BLE) 5.0, NFC i USB 2.0 High Speed.

Urządzenie działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 8.1 z trybem Restricted Mode firmy Zebra do kontroli funkcji GMS i innych usług.

MC9300 może być też wyposażony w opcjonalne aparaty fotograficzne: przedni (5 Mpix, f/2,0) i tylny (13 MPix z automatyczną regulacją ostrości, f/2,2). Takie parametry powinny wystarczyć do wykonywania szczegółowych zdjęć i filmów w celu udokumentowania stanów magazynowych.

Dzięki wbudowanemu czytnikowi Zebra MC9300 może odczytywać kody DPM, oznaczenia mikroudarowe i laserowe. Pozwala także na szybkie rejestrowanie kodów 1D i 2D z odległości nawet 20 metrów, co ułatwia skanowanie elementów w małych pojemnikach i umieszczonych na paletach na najwyższych poziomach w magazynach.

 

 

Długi czas pracy zapewnia wymienna bateria PowerPrecisio+ o pojemności 7000 mAh.

Jak podkreśla producent, komputer Zebra MC9300 umożliwia przejście ze starszych urządzeń z systemem Windows Embedded Handheld/CE 7, który straci wkrótce wsparcie Microsoftu, na urządzenia z systemem Android. Na komputerze MC9300 zainstalowano aplikację Terminal Emulation (TE) wykorzystującą graficzne możliwości urządzenia, ale obsługującą również tradycyjny zielony ekran, co ma ułatwić migrację i skrócić czas wdrożenia nowych rozwiązań.

MC9300 jest dostępny z pakietem Mobility DNA firmy Zebra obejmującym aplikacje dla użytkowników końcowych, narzędzia programistyczne i rozwiązania, które zmieniają system Android w system operacyjny klasy korporacyjnej. Dzięki umowie serwisowej Zebra OneCare przedsiębiorstwa mogą korzystać z oprogramowania zabezpieczającego LifeGuard, które zapewnia aktualizacje zabezpieczeń, ułatwia zmianę systemu operacyjnego i wydłuża czas korzystania z urządzenia.


Facebooktwitterredditlinkedinmail