Zadebiutował HAMMER Patriot – odporny telefon „zaprojektowany w Polsce”

Marka HAMMER przedstawiła nowy, klasyczny model wzmocnionego telefonu – HAMMER Patriot. Jak przekonuje producent, obudowa została całkowicie zaprojektowana w Polsce. HAMMER Patriot wyposażony jest w ekran 2,4 cala, Dual SIM, łączność GSM, baterię 1800 mAh, zapewnia też zgodność ze standardem IP68.

 

HAMMER Patriot jest wynikiem współpracy firmy mPTech z biurem projektowym Ergo Design. Telefon został od podstaw zaprojektowany w Polsce.

Proces rozpoczął się od wywiadów z potencjalnymi użytkownikami, później były projekty, budowanie prototypów, testowanie, a na końcu wdrożenie do produkcji.

Charakterystycznym elementem obudowy są wcięcia na bokach, które nadają całości kształt litery „X”. Takie rozwiązanie ma zapewniać, że telefon pewniej leży w dłoni.

Na prośbę przyszłych użytkowników HAMMER dodał też uchwyt na smycz, który jednak został tak wkomponowany w obudowę, by nie rzucał się zbyt w oczy.

Prosty klasyk do zadań specjalnych

HAMMER Patriot to klasyczny telefon z 2,4-calowym ekranem (240×320) TFT i umieszczoną pod nim klawiaturą alfanumeryczną. Na uwagę zasługuje spersonalizowane menu telefonu. Ikony mają kształt heksagonu (sześciokąta), nawiązującego do logo marki HAMMER.

Patriot jest pyłoszczelny i wodoodporny, co potwierdza certyfikat IP68 (odporność testowana przy zanurzeniu w wodzie na głębokość do 1,5 m na 30 min przy zamkniętych gniazdach USB i mini jack).

Telefon przeszedł pomyślnie także droptesty w wysokości do 1,5 m. Wytrzymałość na upadki to zasługa m.in. szczególnego kształtu i konstrukcji obudowy: ściętych, wystających na rogach bumperów, które absorbują siłę uderzenia oraz metalowej ramy.

Patriot został wyposażony w sporą baterię o pojemności 1800 mAh, która zapewnia działanie telefonu w stanie czuwania do 10 dni albo do 7 godzin ciągłych rozmów.

Pozostałe wyposażenie to już standard w tej klasie sprzętu. HAMMER Patriot ma aparat 2 Mpix, złącze Bluetooth 3.0, radio FM i odtwarzacz MP3. Wewnętrzna pamięć wynosi 64 MB, można ją rozszerzyć za pomocą karty pamięci microSD o pojemności do 32 GB.

Telefon obsługuje dwie karty SIM, działające w standardzie GSM 850/900/1800/1900 (2G) – nie oferuje więc funkcji internetowych. W menu znajdziemy ponadto drobne narzędzia jak: budzik, dyktafon, latarkę, kalkulator, kalendarz i inne.

Patriot waży 152 g, a jego wymiary to 132 x 55 x 29 mm.

HAMMER Patriot wyceniony został na 209 zł.


Facebooktwitterredditlinkedinmail