Xtorm Xtreme: solarne powerbanki w teren

Firma Xtorm wprowadza na polski rynek serię nowych modeli powerbanków oraz nową matę solarną. Sprzęt dzięki wzmocnionej konstrukcji sprawdzi się nawet w trudnych warunkach terenowych.

W linii Xtorm Xtreme firma oferuje obecnie sześć urządzeń – 5 powerbanków o pojemności od 5000 do 20 000 mAh (w tym trzy wyposażone we wbudowane panele fotowoltaiczne) i mocy sięgającej 30 W oraz matę solarną o mocy do 21 W. Wszystkie dostosowane są do możliwości współczesnych urządzeń mobilnych, mają porty USB-A i USB-C oraz obsługują szybkie ładowanie.

Pancerny powerbank 20 000 mAh

Pierwszą z nowości jest debiutujący w sklepach w ciągu kilku tygodni powerbank Xtorm XXR102 Rugged 20 000 mAh 30W, wyposażony w złącze USB-C PD. Urządzenie jest zamknięte w wodo-, wstrząso- i pyłoodporną obudowę (spełniającą wymagania certyfikatu IP65) i ma wbudowaną latarkę 100 lm.

Ma również cztery porty (USB-C PD 30W, USB-C PD 15W, 2x USB Quick Charge 3.0 18W – port USB-C może być wykorzystywany zarówno do ładowania innych urządzeń, jak i powerbanka).

Powerbank sam może być błyskawicznie ładowany – z pomocą ładowarki 30W naładujemy go do pełna zaledwie w 3 h.

W sklepach jest już dostępny mniejszy wariant tego modelu – Xtorm XXR101 Powerbank Rugged 10000 mAh 18W – który od „starszego brata” różni się mniejszą pojemnością, mniejszą liczba portów USB (3) oraz nieco niższą mocą ładowania (18W).

Tam gdzie nie ma gniazdka – mata solarna

Kolejne terenowe akcesorium Xtorm to mata solarna Xtorm XAP275U 21W, która może naładować zarówno dowolny powerbank, jak i smartfon czy nawigację GPS. Najlepszą wydajność ładowania uzyskuje podczas słonecznych dni, jednak jest w stanie również dostarczać energię podczas zachmurzenia, co ma być zasługą panelu fotowoltaicznego SunPower.

Dwa porty ładowania (USB-C i USB) pozwalają na ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie, a same panele obudowane są nylonową powłoką (600D), chroniącą przed uszkodzeniami mechanicznymi czy zabrudzeniami.

Powerbanki z wbudowanymi panelami fotowoltaicznymi

Xtorm proponuje też trzy modele powerbanków z wbudowanymi panelami fotowoltaicznymi:

Xtorm XXR105 Super Charger 10000 mAh 20W – powerbank 10 000 mAh z rozkładanym, podwójnym panelem słonecznym SunPower. Można go również ładować tradycyjnie, z gniazdka. Urządzenie wyposażono w dwa klasyczne porty USB oraz 1 złącze USB-C PD 20W. Powerbank spełnia wymagania certyfikatu IPX4 i wyposażony został w „oczko”, pozwalające przytroczyć go np. do plecaka.

Xtorm XXR104 Powerbank Solarny 10000 mAh 20W – powerbank o pojemności 10 000 mAh wyposażony w umieszczony na boku obudowy panel SunPower oraz latarkę. Odporna na wstrząsy i zachlapanie obudowa ma specjalne oczko i karabińczyk, za pomocą których można przypiąć urządzenie do plecaka.

 

Do dyspozycji użytkownika są dwa porty: standardowe USB oraz 1 USB-C PD 20W (ten ostatni służy zarówno do ładowania urządzeń zewnętrznych, jak i samego powerbanku). Oba powerbanki obsługują standard ładowania 20W, obsługiwany przez najnowsze iPhone’y 12.

XTORM XXR103 Powerbank solarny 5000 mAh 20W – mniejszy brat opisanego powyżej modelu, oferujący wszystkie jego zalety przy mniejszej pojemności – 5 000 mAh. Wyposażono go w dwa porty – USB-A oraz USB-C.


Facebooktwitterredditlinkedinmail

Komentarze do: “Xtorm Xtreme: solarne powerbanki w teren

  1. Fajne, ale średnio 5-6 razy droższe niż tradycyjne. Tylko na 3-tygodniowe wyprawy na pustynię 300 mil od prądu.

    1. To prawda, ale jakiś wyjazd pod namiot z codziennym chodzeniem z plecakiem też pozwala się takiej ładowarce wykazać. Specjalnie powerbanki mają możliwość zawieszenia gdzieś na wierzchu plecaka. Przy wydajnym panelu cały dzień chodzenia w słońcu pozwoli wieczorem naładować do pełna przeciętny smartfon 🙂