W maju limitowany Casio Pro Trek PRW-7000X-1JR w kopercie z elementem z włókna węglowego

Włókno węglowe, czyli materiał bardzo wytrzymały, a przy tym lekki, to najnowszy pomysł Casio na wzmocnienie kopert swoich zegarków. Powstają już G-SHOCK-i, do których konstrukcji użyte zostało włókno węglowe, teraz wszystko wskazuje na to, że w ten sposób wzmacniane będą turystyczne zegarki Pro Trek. W maju zadebiutuje pierwszy z nich – Pro Trek PRW-7000X-1JR, wersja bardzo limitowana.

Planowany na maj model Pro Trek PRW-7000X-1JR wydany zostanie na rynku japońskim i będzie to wersja limitowana znanego już dość dobrze także w Polsce modelu PRW-7000.

 

 

Jak już widać po zdjęciach, charakterystyczne z wyglądu włókno węglowe zostało wykorzystane do stworzenia bezela, dzięki czemu Pro Trek PRW-7000X-1JR zyska większą odporność na uderzenia niż Pro Treki o zwykłych kopertach wykonanych w całości z plastiku, a jednocześnie powinno zapewnić nieco mniejszą wagę niż stalowy bezel w podstawowej wersji zegarków PRW-7000. Włókno węglowe wykorzystane zostało także do wykonania bransolety.

Producent zdecydował się na ozdobienie indeksów, koronki i pierścienia okalającego wewnętrzny wskaźnik czujników wykończeniem w kolorze różowego złota.

Seria Casio Pro Trek PRW-7000 to najwyższa półka jakościowa i cenowa wśród Pro Treków. Zegarek ten zapewnia wodoszczelność do 200 metrów, czyli można z nim nie tylko pływać, ale i nurkować. Ma czujniki – barometr z wysokościomierzem, termometr oraz cyfrowy kompas – a do tego wyposażony został także w takie funkcje, jak wskaźnik pływów morskich, wskaźnik wschodu i zachodu słońca, czas połowów (określa najlepszy czas do połowów na podstawie faz księżyca), a do tego oczywiście zasilanie solarne Tough Solar oraz synchronizację z zegarem atomowym – Wave Ceptor.

 

 

Funkcjonalnie Pro Treki PRW-7000 przypominają więc najlepsze G-SHOCK-i, ale w porównaniu do nich mają bardziej stonowaną, minimalistyczną stylistykę, co stanowi zaletę dla tych, którym zegarki G-SHOCK wydają się zbyt siermiężne. Limitowany Pro Trek PRW-7000X-1JR będzie jeszcze bardziej odporny niż wersja podstawowa, a akcenty w kolorze różowego złota to z kolei ukłon dla tych, którzy chcieliby nosić ten zegarek nie tylko podczas turystycznych wypraw.

Trochę dziwne połączenie? Być może tak, ale na pewno zegarek znajdzie swoich 1300 nabywców – bo zostanie wyprodukowanych tylko tyle egzemplarzy tej limitki. Cena nie jest jeszcze znana, ale biorąc pod uwagę, że podstawowy wariant PRW-7000 kosztuje ponad 3 tys. zł, model PRW-7000X-1JR będzie odpowiednio droższy.

 

Źródła: G-central.com, news.mynavi.jp


Facebooktwitterredditlinkedinmail