Unihertz Titan, wzmocniony smartfon w stylu BlackBerry

Marka BlackBerry miała w swoim czasie wielu fanów, ceniona była zwłaszcza za smartfony z klawiaturami QWERTY, które w połączeniu z odpowiednio dobranym oprogramowaniem oraz usługami zapewniały mobilną pracę w każdych warunkach. W prawie każdych – urządzenia BlackBerry nie były zbytnio odporne na pył, wodę i upadki. Powstający Unihertz Titan to nie tylko wskrzeszenie legendy – producent chce także wzmocnić konstrukcję, by zapewnić jej działanie w sytuacjach ekstremalnych.

Unihertz to stosunkowo młody producent, który znany jest na przykład z „najmniejszego na świecie” smartfonu rugged, a teraz na celownik berze inny projekt – wykonanie pancernego smartfonu Unihertz Titan inspirowanego konstrukcjami BlackBerry. Nie jest to kopia żadnego z istniejących modeli, chociaż Titan porównywany jest już (chyba nieco na wyrost) do BlackBerry Passport.

Unihertz Titan ma być smartfonem skierowanym do entuzjastów aktywności outdoorowych i profesjonalistów pracujących w trudnych warunkach. Pod ekranem IPS 4,5 cala znajdzie się szeroka, fizyczna klawiatura QWERTY jak w BlackBerry.

Producent obiecuje, że Unihertz Titan będzie pyłoszczelny, wodoszczelny i odporny na upadki. Jego wytrzymałość ma wyrażać norma IP67, czyli niższe niż już standardowe IP68. Trudno się temu jednak dziwić, smartfon z klawiaturą QWERTY to jednak inna konstrukcja niż typowe, jednolite pancerniki. Biorąc też pod uwagę możliwy profil zastosowań, pełna odporność na pył i bardzo duża na działanie wody to obiecujące parametry.

Smartfon ma zapewnić łączność LTE, NFC i Dual SIM, będzie miał czytnik linii papilarnych i rozpoznawanie twarzy. Długi czas pracy zapewnić ma bateria 6000 mAh z ładowaniem bezprzewodowym.

Smartfon otrzyma też pojedynczy aparat z tyłu. Szczególnym dodatkiem, którego nigdy nie było w BlackBerry, za to pojawia się często w tradycyjnych pancernikach, jest radio walkie-talkie. Całością zarządzał będzie system Android.

 

Inne szczegóły nie są jeszcze znane – na przykład jaki procesor będzie napędzał Titana, ani ile otrzyma pamięci. Wkrótce rozpocznie się kampania crowdfundingowa modelu Unihertz Titan na Kickstarterze, gdzie ceny zacną się od 199 USD, czyli 752 zł.

 


Facebooktwitterredditlinkedinmail

Komentarze do: “Unihertz Titan, wzmocniony smartfon w stylu BlackBerry

  1. Witam. Czy wiadomo coś więcej na temat tego smartfona? Jakieś dokładniejsze parametry lub cenę?