Ulefone zapowiada Armor 6 – pierwszy wzmocniony smartfon z 5G

Firma Ulefone zapowiedziała, na razie dość zdawkowo, kolejnego przedstawiciela ze swojej pancernej serii, model Armor 6. Ma to być „pierwszy” pancerny smartfon z 5G. Urządzenie będzie wyróżniać się niezłymi parametrami, a do sprzedaży trafi w 2019 roku.

W tej chwili producent nie ujawnił zbyt wielu szczegółów, ale wiadomo, że Ulefone Armor 6 ma pracować pod kontrolą tegorocznego układu MediaTek Helio P60. Jest to jednostka wykonana w procesie technologicznym 12 nm, składająca się z ośmiu rdzeni (4x Cortex-A53 i 4x Cortex-A73) o taktowaniu do 2 GHz i grafiki Mali-G72. Zgodnie z trendami, w układzie tym znalazło się wsparcie dla sztucznej inteligencji. Szybkość pracy zapewnić ma 6 GB pamięci RAM, a na pliki przewidziane jest 128 GB miejsca.

Ulefone Amror 6 otrzyma też podwójny główny aparat 21 Mpix + 13 Mpix oraz przedni 13 Mpix. Zdjęcia będzie można oglądać na ekranie o przekątnej 6,2 cala, a energii dostarczy akumulator 5000 mAh.

 

Zgodnie z nazwą serii, Ulefone Armor 6 ma być smartfonem pancernym, ale producent zapowiada smukłą obudowę o wygodnym uchwycie.

Największą nowością ma być jednak łączność 5G. Układ Helio P60 wspiera tylko sieci 4G, więc Ulefone musi dołożyć oddzielny modem. Z filmiku opublikowanego na YouTube wynika, że jest to niedawno zaprezentowany Helio M70.

Ulefone zapowiada, że w drugim kwartale 2019 roku telefon będzie przechodził testy w sieci China Mobile. Data rynkowej premiery pozostaje nieustalona. Nie wiadomo więc, czy Armor 6 rzeczywiście będzie „pierwszym pancernym” smartfonem z 5G, bo Ulefone’a mogą wyprzedzić inni producenci.


Facebooktwitterredditlinkedinmail