Ulefone wprowadza dodatkowy gadżet do swoich telefonów: kamerę nocną IR

Ulefone już prawie wprowadził do sprzedaży swój najnowszy smartfon Armor 11, w którym znalazła się nocna kamera na podczerwień. Najwyraźniej producentowi bardzo się spodobał ten pomysł na robienie zdjęć i wideo, bo zaprezentował też osobno nocną kamerkę, którą można podłączyć do dowolnego smartfonu.

Urządzenie nazwane po prostu przez producenta 1080P Ulefone Night Vision Camera to kamera z matrycą Sony STARVIS IMX307 o rozdzielczości 2 Mpix zdolna do rejestrowania nagrań wideo Full HD 1080p.

Mimo pozornie niskiej rozdzielczości sensor o rozmiarze fizycznym 1/2,8″ wyróżnia się dużym rozmiarem pikseli 2,9 μm, co znacznie wpływa na zdolność pochłaniania światła przez czujnik. Przysłona kamery ma wartość f/2,0.

Czułe na światło matryce STARVIS stosowane są zazwyczaj w rejestratorach samochodowych i kamerach monitoringu, a ich przeznaczeniem jest przede wszystkim nagrywanie wideo, także w nocy.

Podobne jest też przeznaczenie kamery Ulefone’a, tylko zamiast do samochodu, można ją zabrać na wycieczkę do lasu czy wszędzie tam, gdzie się może przydać do obserwacji przyrody.

Dzięki czterem diodom IR emitującym fale podczerwieni 850 nm, filmy można nagrywać w całkowitej ciemności, by nie płoszyć zwierząt. W tym trybie nagrywany obraz będzie czarno-biały, ale szczegółowością nocnego obrazu może zdeklasować wiele smartfonów z zaawansowanymi trybami nocnymi. Deklarowany przez producenta zasięg działania diod wynosi od 3 do 5 m. Kąt widzenia kamery to 116 stopni.

Kamera ma solidną obudowę i będzie stanowiła ciekawe uzupełnienie telefonu pancernego ze złączem USB C. Można ją nosić na pasku, korzystając ze specjalnego zaczepu. Tryb nagrywania w IR może być włączany bezpośrednio z pilota na kablu o długości 2 m, można też nagrywać za dnia normalne wideo w kolorze.

Bateria kamery ma starczyć na 30 godzin pracy w połączeniu ze smartfonem. Urządzenie wycenione zostało na kwotę około 263 zł.


Facebooktwitterredditlinkedinmail