Ulefone Armor X6 – pięciocalowy smartfon dla oszczędnych

Ulefone nie zwalnia tempa – już zaraz w ofercie producenta pojawi się kolejny przedstawiciel linii Armor X – czyli budżetowych modeli o wytrzymałych obudowach, niskich cenach, ale też – niezbyt wyśrubowanych parametrach. Smartfon był już wcześniej zapowiadany na targach IFA 2019, ale dopiero teraz producent umieścił go na swojej stronie. Wkrótce powinien trafić do sprzedaży.

Od wielu innych smartfonów na rynku Armor X6 wyróżnia się ekranem o przekątnej 5 cali (HD 720×1280), czyli w rozmiarze poszukiwanym przez wielu użytkowników, za to coraz rzadziej stosowanym przez producentów.

Taki wyświetlacz daje większą wygodę używania jedną ręką, smartfon jest też relatywnie lekki (223,8 g) i o średniej wielkości (150 x 78,8 x 14,4). Obudowa oczywiście zapewnia wytrzymałość IP68/IP69K.

We wnętrzu nie znajdziemy jednak zbyt zaawansowanych komponentów. Niskopółkowy, dość już stary procesor MediaTek MT6580 (28 nm) nie zapewni dużej wydajności, zwłaszcza w połączeniu z 2 GB pamięci RAM. Niewiele jest też pamięci wewnętrznej – 16 GB, chociaż można dołożyć kartę microSD do 128 GB.

Zastosowanie tego układu oznacza też, że smartfon nie ma łączności LTE – do wyboru otrzymujemy tylko 2G i 3G. Wspierany standard Wi-FI to jednozakresowe 802.11 b/g/n (2,4 GHz). Jest też Bluetooth 4.0, ale brak NFC.

Skromnie przedstawia się też sekcja fotograficzna – główny aparat ma 8 Mpix (f/2,2), przedni 5 Mpix (f/2,2).

Baterię 4000 mAh można zasilać ładowarką 5W (5V/1A), czyli wyjątkowo wolną.

Wszystkim zarządza Android 9.0.

Smartfon nie zachwyca specyfikacją, ale ma to być raczej zamiennik zwykłego telefonu. Producent sugeruje, że to dobry model do pracy w ciężkich warunkach – w warsztacie czy na budowie. Do smartfonu można też dobrać specjalne akcesoria – na przykład uchwyt na kierownice roweru lub pokrowiec do noszenia na ramieniu.

Cena za Ulefone’a Armor X6 nie jest jeszcze znana.


Facebooktwitterredditlinkedinmail

Komentarze do: “Ulefone Armor X6 – pięciocalowy smartfon dla oszczędnych