Ulefone Armor X2 w przedsprzedaży za mniej niż 400 zł

Ulefone Armor X2 to jedna z ostatnich nowości chińskiego producenta wzmocnionych smartfonów, która właśnie wchodzi do sprzedaży. Model ten miał premierę ponad miesiąc temu, a teraz można go już kupić w specjalnej promocji. Cena? Zaledwie 99,99 USD, czyli około 376 zł. To naprawdę niewiele, ale czy faktycznie warto się skusić?

Cena rzeczywiście jest korzystna, ale odzwierciedla ona też możliwości smartfona. Ulefone Armor X2 bardzo przypomina model Ulefone Armor X, jednak wbrew temu, co można sądzić, nie jest jego nowszą, ulepszoną wersją. Co prawda minimalnie poprawił się aparat (lepsza optyka), ale należy się obawiać, że wydajność i płynność pracy będą mniejsze niż w Ulefone Armor X.

 

Na pierwszy rzut oka Ulefone Armor X2 ma wszystko, co trzeba. Smartfon chroni pancerna obudowa z twardego plastiku z metalowymi wzmocnieniami – całość spełnia wymogi normy IP68, zniesie zanurzenia w wodzie na 1,5 metra przez półtorej godziny i upadki z 1,2 m. Producent obiecuje odporność temperaturową w zakresie od -20°C do 60°C.

Ekran IPS ma przekątną 5,5 cala, rozdzielczość 720p HD+ (1440 x 720), 293 ppi i proporcje 18:9.

W porównaniu do modelu Armor X w nowym Ulefone Armor X2 znalazł starszy i mniej wydajny układ MT6580 (4x Cortex-A7 1,3 GHz z GPU Mali-400 MP2). Sytuacji nie poprawia niewielka ilość pamięci RAM – 2 GB. Pamięć wewnętrzna to zaledwie 16 GB, można ją jednak rozbudować kartą pamięci o dodatkowe 128 GB. Smartfon wyposażony jest w czytnik linii papilarnych, ma też funkcję odblokowania za pomocą wykrywania twarzy.

Ulefone Armor X2 otrzymał podwójny aparat o rozdzielczości 8 Mpix z interpolacją do 13 Mpix wspierany przez dodatkową matrycę 5 Mpix. Przesłona ma wartość f/1,8. Przedni aparat ma rozdzielczość 5 Mpix interpolowaną do 8 Mpix, a przesłona ma wartość f/2,0.

Na liście modułów komunikacyjnych i lokalizacyjnych znajdziemy: 3G, Dual SIM, NFC, GPS i GLONASS, Nie ma LTE. Bateria, jak w poprzedniku, ma pojemność 5500 mAh i zapewnia ładowanie bezprzewodowe Qi. Smartfonem zarządza system Android 8.1.

Ulefone Armor X2 to pancerny smartfon, którego użytkownik musi liczyć się z poważnymi ograniczeniami wydajności, jednak cena wszystko rekompensuje. Do 31 grudnia cena promocyjna w przedsprzedaży wynosi 99,99 USD, czyli około 376 zł. Później, od 1 stycznia, cena będzie rosła o 3 USD dziennie, by na koniec promocji osiągnąć pułap 117,99 USD, czyli około 443 zł. Docelowo Ulefone Armor X2 ma kosztować 130 USD, czyli około 488 zł. To wciąż atrakcyjne ceny i być może najbardziej oszczędni się skuszą.

Oczywiście mowa o cenach w sklepie Ulefone na AliExpress – jeżeli ten model pojawi się w sprzedaży w Polsce, to można przypuszczać, że jego cena skoczy do 600-700 zł, co już będzie mniej opłacalne.

 


Facebooktwitterredditlinkedinmail