Ulefone Armor X10 Pro ma lepszy procesor, aparat i co jeszcze?

Ulefone Armor X10 Pro to druga nowość chińskiego producenta zapowiedziana na koniec marca. Smartfon przynosi nieznaczne usprawnienia w porównaniu do wersji podstawowej. Zmienił się chipset i aparat, zostały zalety, jak podwójny, mocny głośnik.

Ulefone Armor X10 Pro wygląda jak model podstawowy, ma identyczną obudowę i ten sam ekran 5,45 cala HD+ (720×1440) z dużymi ramkami na górze i na dole, ale za to bez wycięcia w wyświetlaczu na aparat selfie.

 

 

Producent zachwala, że Armor X10 Pro jest bardzo płaski, choć tak naprawdę ma 14,6 mm grubości, więc bez szału.

 

 

Główna zmiana to zastosowanie lepszego procesora – MediaTek Helio P22 (w wersji podstawowej – Helio A22), więc dalej pozostajemy w segmencie low-end, ale już przynajmniej wydajność będzie nieco wyższa. Producent twierdzi, że będzie to 21% przyrostu mocy.

Pamięć RAM wciąż pozostaje w rozmiarze 4 GB, ale większa jest wewnętrzna – 64 GB (vs 32 GB). Można ją rozbudować kartą microSD 128 GB niezależnie od dwóch nano SIM-ów

Powiększona została także rozdzielczość aparatu – z 13 Mpix do 20 Mpix. Drugi to czujnik głębi. Z przodu znalazł się aparat 5 Mpix.

 

Ulefone nie podał jeszcze pełnych danych modelu Armor X10 Pro, ale wiadomo, że obudowa spełnia obowiązkowe standardy IP68/69K + MIL-STD-810G, ma dodatkowy klawisz funkcyjny, złącze USB-C, wyjście audio 3,5 mm, podwójne głośniki o dużej mocy 100 dB, w specyfikacji jest też radio FM działające bez konieczności podłączania słuchawek i NFC z płatnościami Google.

 

 

Wszystko jest zasilane przez akumulator o mocy 5180 mAh. Niestety, na pokładzie wciąż jest Android 11.

Ulefone Armor X10 Pro w pełnej sprzedaży pojawi się pod koniec marca. Jego wyjściowa cena to 199,99 US (ok. 870 zł), po 28 marca ma kosztować mniej – cena powinna więc spaść poniżej 800 zł.

Smartfon nie zachwyca specyfikacją, ale może okazać się ciekawą opcją dla tych, którzy poszukują niezbyt dużego telefonu do pracy.


Facebooktwitterredditlinkedinmail