Ulefone Armor Flip – najbardziej wytrzymały, otwierany klasyk z IP69K

Ulefone przedstawił nowy, super wytrzymały model – tym razem nie jest to jednak smartfon, ale klasyczny telefon z klawiaturą w rozkładanej obudowie i dwoma ekranami. Od innych podobnych konstrukcji Ulefone Armor Flip wyróżnia się wytrzymałością określaną przez normę IP69K, czego zabrakło u konkurencji.

IP69K to rozszerzenie standardowego systemu klasyfikacji ochrony IP i oznacza, że urządzenie jest przygotowane na działanie wody o temperaturze 80 stopni pod wysokim ciśnieniem do 100 barów, czyli wytrzyma na przykład ostrzał z dyszy myjki ciśnieniowej. Inne modele rozkładane zapewniają mniejszy, standardowy stopień ochrony IP68.

 

Ulefone Armor Flip zniesie też upadki z wysokości 1,2 m, kontakt z błotem i pyłem, wytrzyma 24 godziny zatopiony w betonie i 1,5 metra pod wodą przez 30 minut. Testy MIL-STD-810G potwierdziły jego gotowość do pracy w warunkach niskiego ciśnienia, wysokiej wilgotności, w kwaśnym atmosferze i pod wpływem mocnego promieniowania słonecznego. Producent zapewnia, że klapkę telefonu można odchylić bez usterki 100 tysięcy razy.

Zestaw funkcji w Ulefone Armor Flip to już raczej standard dla tego typu telefonów. Zewnętrzny ekran na klapce, służący do podglądu, ma przekątną 1,44 cala, natomiast główny, wewnątrz oferuje już 2,4 cala i rozdzielczość 240 x 320 pikseli. Wewnętrzna pamięć wynosi 64 MB, można też dołożyć karty microSD do 32 GB.

 

 

Jest to model Dual SIM, działa niestety tylko w sieci GSM (2G) 1900/1800/850/900 MHz. Poza tym został wyposażony w: radio FM, które nie wymaga dodatkowej anteny, aparat 1,3 Mpix, odtwarzacz MP3, wyjście słuchawkowe 3,5 mm, Bluetooth 2.0, złącze microUSB 2.0, latarkę i przycisk SOS. Bateria o pojemności 1200 mAh zapewni 8 godzin rozmów i do 300 godzin w stanie czuwania.

Ulefone Armor Flip to, jak widać, telefon służący w zasadzie tylko do dzwonienia, ale za to bardzo wytrzymały i niedrogi. Sprzęt dostępny jest już w przedsprzedaży na Banggood za 192,72 zł.


Facebooktwitterredditlinkedinmail