Ulefone Armor 8 powstaje także w wersji 5G. Zobaczcie, ile wyciąga!

Smartfony z 5G stają się już codziennością na rynku, brakuje jednak pancerników, które przystosowane są do działania w tym nowym standardzie sieci. Wiadomo jednak, że myślą już o nich producenci, w tym także Ulefone.

Ulefone przedstawił niedawno smartfon Armor 8 z dosyć przeciętną specyfikacją, jak na tę serię – znalazł się w nim stary układ MediaTek Helio P60, chociaż już w teoretycznym poprzedniku Armorze 7 jest znacznie lepszy Helio P90, dwa razy więcej pamięci RAM i ROM, a także ekran o wyższej rozdzielczości.

Ulefone Armor 8 – premiera brakującego pancernika

Pomysł na ten model jest nie od końca jasny, więc tym bardziej dziwi kolejna zapowiedź – Ulefone Armor 8 5G. Na swoim kanale YoyTube producent zamieścił demonstrację tego smartfonu, pokazując, jakie prędkości osiąga w Speedteście w sieci China Mobile 5G.

Wynik jest dość dobry – co prawda sugeruje wykorzystanie któregoś z pasm o niższych częstotliwościach (może to być używane w China Mobile 2,5 GHz N41), a nie tych wyższych, które zapewniają gigabitowe przepustowości, ale i tak robi wrażenie.

Ulefone nie ujawnił specyfikacji nowego modelu, ale najprawdopodobniej zostanie tu zastosowany jeden z układów MediaTeka z serii Dimensity, np. Dimensity 820 lub Dimensity 720. Są to niedrogie układy z modemami 5G, które mogą przyczynić się do popularyzacji 5G w smartfonach z niższej półki cenowej.

Prezentację swojego modelu 5G zapowiada też Blackview, chociaż na razie nie został pokazany konkretny model. Prawdopodobnie obaj producenci toczą ciszą wojnę o to, kto wyda „pierwszego pancernika 5G”.


Facebooktwitterredditlinkedinmail