Nowy pancernik z procesorem Helio P70: Ulefone Armor 6E

Armor 6E to nowy pancernik firmy Ulefone. Smartfon zawiera w sobie najważniejsze cechy podstawowej wersji modelu Ulefone Armor 6, z tym że teraz otrzymał szybszy układ Helio P70. Jakie jeszcze zmiany da się w nim zauważyć?

Chiński producent pancerników zachwala nowy model jako „pierwszy na świecie wzmocniony model z Helio P70”, co nie do końca jest prawdą. Niedawno swój smartfon BV9700 Pro z Helio P70 przedstawiła też firma Blackview, która jednak nie określiła jeszcze dokładnej daty sklepowej premiery i ceny urządzenia. W przypadku Ulefone’a Armor 6E te informacje są już dostępne. Najprawdopodobniej powstanie tego modelu to element cichej wojny wizerunkowej między producentami.

Z drugiej strony nie ma też powodu do nadmiernej ekscytacji. Helio P70 nie jest najnowszym i najmocniejszym układem MediaTeka (bo ten tytuł dzierży teraz Helio P90).

W porównaniu do Helio P60, który napędza podstawową wersję Ulefone’a Armor 6, P70 nie przynosi rewolucji (obydwa to układy w technologii 12 nm), chociaż jest dość solidnym jego ulepszeniem. Wydajność P70 względem P60 zwiększyła się o 13%, lepsze ma być  także zarządzanie energią, czas pracy i – dzięki modułowi APU 525 MHz – bardziej sprawne działanie funkcji wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za grafikę odpowiada GPU Mali-G72 MP3, czyli ta sama jednostka, która znalazła się w P60.

Ulefone Armor 6E

Nowszy procesor w modelu Armor 6E byłby całkiem ciekawym ulepszeniem podstawowej wersji Ulefone’a Armor 6, gdyby nie fakt, że producent zdecydował się na dodatek mniejszej ilości pamięci RAM – 4 GB, mniej jest też miejsca na pliki – 64 GB. Wariant podstawowy ma odpowiednio 6 GB i 128 GB. Ta decyzja może trochę dziwić. Oczywiście 4 GB to wciąż sporo, ale w praktyce różnice w płynności pracy mogą okazać się niezauważaolne.

Nowością jest też to, że Armor 6E pracuje pod kontrolą Androida 9.0, czyli nowszej wersji systemu niż ta w poprzedniku. Inny jest też układ aparatów – tym razem z tylu znalazła się para 16 Mpix i 2 Mpix, nie wiadomo przy tym, czy nie jest to rozdzielczość rzeczywista, czy interpolowana. Poprzednik ma połączenie matryc 16 Mpix i 8 Mpix (w interpolacji 21 Mpix i 13 Mpix). Przedni aparat w modelu Ulefone Armor 6E ma 8 Mpix.

 

Poza tym jednak wygląda na to, że pozostałe parametry są identyczne, jak w modelu podstawowym. Ulefone Armor 6E zapewnia wytrzymałość IP68/IP69K, ma ekran 6,2 cala Full HD+ (1080 x 2246), LTE we wszystkich pasmach, VoLTE, dwuzakresowe Wi-Fi ac, czujnik promieniowania UV, NFC i baterię 5000 mAh z ładowaniem bezprzewodowym.

Nie można też pominąć ceny: Ulefone Armor 6E kosztuje znacznie mniej niż wersja podstawowa – w tej chwili można go już zamówić w przedsprzedaży na Banggood za około 980 zł, ale w dniach 6 – 12 maja w promocji ma kosztować zaledwie 770 zł, co jest naprawdę dobrą ceną. Później, po 13 maja, Armor 6E będzie kosztował tyle, co na początku, czyli 980 zł.

Czytaj też:

Ulefone Armor 6 – test i recenzja „króla pancerników”


Facebooktwitterredditlinkedinmail