Ulefone Armor 6E w oficjalnej, polskiej dystrybucji

Już na początku lipca w dystrybucji CK Mediator zadebiutuje Ulefone Armor 6E, czyli najnowszy model jednego z najlepszych, chińskich producentów pancernych smartfonów. To bardzo ciekawe urządzenie, ale ciekawostkę stanowi też cena w polskiej dystrybucji.

Armor 6E to nowsza, ale niekoniecznie lepsza wersja modelu Ulefone Armor 6. Obydwa telefony mają identyczne obudowy i 6,2-calowe ekrany, gwarantują też równie wysoką odporność na działanie pyłu i wody – IP68 (2 metry zanurzenia w wodzie przez 2 godziny) oraz IP69K (wytrzymałość na działanie wody po dużym ciśnieniem). Obydwa przeszły też testy MIL-STD-810G. W większej części parametry techniczne braci bliźniaków są identyczne.

Różnica dotyczy przede wszystkim procesora – w Ulefone’ie Armor 6E znalazł się nowszy i bardziej wydajny układ Helio P70, za to pamięć RAM i wewnętrzna uległy zmniejszeniu – teraz mają tylko 4 GB i 64 GB.

Ulefone Armor 6E wyposażony został także w nieco inną konfigurację aparatów – 16 Mpix i 2 Mpix. W tej specyfikacji jest pewna niekonsekwencja, jednak nie zmienia to faktu, że Ulefone Armor 6E to bardzo ciekawy model, wart uwagi także ze względu na niezły stosunek możliwości do ceny.

Czytaj więcej o Ulefone Armor 6E:

Nowy pancernik z procesorem Helio P70: Ulefone Armor 6E

I tu dochodzimy do małego problemu… W chińskich sklepach jak Banggood, w promocji, ten model kosztuje około 770 zł. Poza promocją – około tysiąca złotych.

Tymczasem polski dystrybutor CK Mediator zapowiedział cenę 1300 zł. To nieco zbyt drogo, nawet gdy weźmiemy pod uwagę, że dzięki polskiej dystrybucji otrzymujemy możliwą do realizacji na miejscu gwarancję i polski serwis w razie awarii, co nie jest zbyt proste w przypadku zakupów w Chinach.

Z drugiej strony ceny za ten model na Allegro sięgają u nieoficjalnych dystrybutorów nawet około 1400 zł, więc oczekiwania CK Mediatora nie są najwyższe.

Czytaj też:

Ulefone Armor 6 – test i recenzja „króla pancerników”


Facebooktwitterredditlinkedinmail