Helio P60 i 6 GB RAM czy Helio P70 i 4 GB RAM? Ulefone Armor 6E przetestowany w AnTuTu

Trzy dni temu firma Ulefone zaprezentowała swój najnowszy model Ulefone Armor 6E, który jest nieco unowocześnioną wersją smartfona Armor 6. Największa zmiana to procesor – teraz otrzymujemy układ MediaTek Helio P70, który zastąpił wcześniejszy Helio P60. Co jednak nieco dziwi, Ulefone Armor 6E został jednocześnie wyposażony w mniejszą ilość pamięci RAM – tylko 4 GB zamiast 6 GB. Jak wypada porównanie wyników testów AnTuTu Benchmark w obydwu modelach?

Ulefone opublikował na YouTube filmik z testami w aplikacjach AnTuTu Benchmark oraz AITuTu i AI Benchmark, które mierzą funkcje sztucznej inteligencji. Wideo przedstawia całe przebiegi testów w obydwu aplikacjach, więc można przyjrzeć się, jak sobie z nimi radzi Ulefone Armor 6E.

Najważniejsze są jednak ostateczne wyniki i to, jak smartfon wypada w porównaniu do starszego brata. Kompletu wyników niestety na filmie nie widać, ale można porównać najważniejsze składowe.

I tak całkowity wynik testu Ulefone Armor 6E zakończył się rezultatem:

142 276.

Poprzednik – Ulefone Armor 6 – uzyskał:

132 309.

 

Widać więc wzrost wydajności, chociaż nie jest to wartość spektakularna. Ciekawostką jest jeszcze fakt, że na miniaturce z YT wynik testu Armor 6E jest jeszcze wyższy: 144 182.

 

 

Spójrzmy jeszcze, jak wypadły wyniki składowe AnTuTu dla Ulefone Armor 6E (w nawiasie dla porównania wynik testu Ulefone Armor 6):

  • Test CPU, mierzący przeliczanie przez jednostkę centralną – 63 408 (61 044)
  • Test GPU, mierzący wydajność układu grafiki – 32 288 (29077)
  • Test UX, który mierzy m.in. przetwarzanie danych i obrazów – 36 875 (33 971)
  • Test MEM, który mierzy szybkość pamięci RAM i ROM – 9706 (8217).

 

Jak widać, pod każdym względem nowy Ulefone Armor 6E pokonał starszego brata z Helio P60. Wielkość pamięci nie ma tu znaczenia, bo AnTuTu analizuje szybkość pamięci RAM i pamięci wewnętrznej, a nie jej rozmiar. Z punktu widzenia płynności pracy szybkość pamięci jest bardziej istotnym czynnikiem i tu różnica między obydwoma modelami jest nawet dość duża. Nie wiadomo jednak, jaki jest w tym udział pamięci RAM, a jaki ROM, bo tego już na filmie nie pokazano.

 

Czy to oznacza, że nie należy się przejmować mniejszą pamięcią RAM w Ulefone Armor 6E? Te dodatkowe 2 GB mogłyby się okazać pomocne podczas pracy z dużymi aplikacjami i dokumentami, zwłaszcza uruchomionymi po kilka na raz. 6 GB w dzisiejszych smartfonach zapewnia optymalną wydajność przekładającą się na wygodną pracę, ale 4 GB, zwłaszcza z nowszym system Android 9.0, powinno sprawdzić się w większości działań realizowanych na pancernym smartfonie.

W sumie więc mniejsza pamięć w Ulefone Armor 6E może wynikać z sensownej kalkulacji producenta.

 

Na filmiku widać też, jak przebiega test sztucznej inteligencji w AITuTu. Benchmark Ulefone’a Armor 6E zakończył się rezultatem:

68 549

Ulefone Armor 6 uzyskał wynik :

44 035.

Różnica jest więc bardzo duża. Wynika ona z zastosowania nowszej jednostki APU 525 MHz, odpowiedzialnej za przetwarzanie algorytmów SI. Nowy APU ma o 10-30 % więszką wydajność, chociaż AI w obydwu układach osiąga maksymalna prędkośc przetwarzania 280 GMAC/s.

Podobna różnica zauważalna jest w AI Benchmark. Wynik dla Ulefone Armor 6E to 5353, gdy Ulefone Armor 6 uzyskał tylko 3042.

Więcej na temat Ulefone Armor 6E:

Nowy pancernik z procesorem Helio P70: Ulefone Armor 6E

 


Facebooktwitterredditlinkedinmail

Komentarze do: “Helio P60 i 6 GB RAM czy Helio P70 i 4 GB RAM? Ulefone Armor 6E przetestowany w AnTuTu

  1. Ciekawe czemu bardziej znzni producenci typu xiaomi, meizu, oppo, nie wypuszczają pancernych słuchawek. To az tak nizszowy rynek ? Mam armora 3 i troche szkoda, że nie ma lepszego aparatu lub choćby lepszej aplikacji do jej obsługi, fajnie było by mieć też jakiegoś snapdragona zamiast mediatek. Po za tym wszystkim telefon fajny.

    1. Też się zastanawiam, dlaczego Xiaomi, Oppo itd nie mają w ofercie żadnych modeli o wzmocnionej konstrukcji. Tak, to jest niszowy rynek, ale nie aż tak, by go tak kompletnie ignorować. Samsung kiedyś produkował Galaxy Active i Galaxy Xcover i te modele miały swoich fanów, chociaż nie wiem, jaka była sprzedaż… W każdym razie Gdyby Xiaomi wypościło jeden pancerny model rocznie, nawet coś o specyfikacji jak Redmi Note 7, to na pewno byłby spory odzew ze strony klientów, może większy niż zainteresowanie gamingowym Xiaomi Black Shark – bo to chyba jeszcze większa nisza (żeby grac, nie trzeba gamingowego smartfona o wyśrubowanych osiągach) .