Ulefone Armor 11 5G – pierwsze informacje. Będzie miał aparat IR

Ulefone zapowiedział już oficjalnie smartfon Armor 12 5G z nowym procesorem Dimensity 1200, który jeżeli powstanie, może się okazać jednym z najbardziej wydajnych pancernych telefonów roku. A co z modelem Ulefone Armor 11? Wygląda na to, że taki też powstanie.

Obecnie Ulefone sprzedaje telefon Armor 10 5G, a zapowiadany na później Armor 12 5G to oczywiście nawiązanie do bardzo wydajnego układu Dimensity 1200, który jest obecnie najszybszym SoC MediaTeka.

Nie znaczy to, że Armor 11 nie powstanie – Ulefone informuje już nowym Armorze 11, udostępnił też zdjęcia nowego telefonu i podał kilka informacji o specyfikacji.

Ze zdjęć wynika, że Ulefone Armor 11 5G będzie przypominał z wyglądu model Armor 7 – podobnie prezentuje się płaski, matowy tył, narożniki obudowy, a także trochę moduł aparatu.

Moduł aparatu jest jedną z ciekawych cech Armora 11. Ma się składać z aż pięciu obiektywów, a kryją się za nimi matryce 48 Mpix, 20 Mpix (aparat IR do zdjęć nocnych), 13 Mpix (szerokokątny), 2 Mpix (makro) oraz czujnik głębi.

Aparat do zdjęć nocnych, wykorzystujący podczerwień, ma na przykład Oukitel WP7 i jest to ciekawy gadżet, ale jednak o bardzo ograniczonym działania.

Jego zaletą jest możliwość robienia zdjęć w całkowitej ciemności dzięki IR, ale możliwe jest tylko robienie zdjęć obiektów oddalonych o 1-2 metry, a do tego otrzymujemy obraz czarno-biały. Raczej trudno przypuszczać, by Ulefone Armor 11 przyniósł jakieś rewolucyjne zmiany pod tym względem.

Poza aparatami znana jest też wielkość ekranu – 6,1 cala, pojemność baterii – 5200 mAh (z ładowaniem bezprzewodowym), no i co ważne – zastosowany układ. Jest nim Dimensity 800 i wspierać go będzie 8 GB pamięci RAM. Na aplikacje i własne dane otrzymamy 256 GB pamięci wewnętrznej. Procesor Dimensity 800 to jeden z tańszych układów Mediateka z nowej linii, ale o przyzwoitych osiągach. Ma oczywiście modem 5G.

Premiera telefonu Ulefone Armor 11 ma podobno nastąpić jeszcze w lutym.


Facebooktwitterredditlinkedinmail