Trimble T7 – wzmocniony tablet dla geodetów

Amerykański producent sprzętu dla geodetów wprowadził nowy model pancernego tabletu – T7. Urządzenie przeznaczone jest do pracy w terenie podczas pomiarów, a także na budowach. Trimble T7 nie boi się błota, deszczu i wstrząsów, ma też możliwość dodawania nowych funkcji dzięki modułom.

Rynek tradycyjnych tabletów od kilku lat coraz bardziej maleje i chociaż wielcy producenci jak Samsung, Apple czy Huawei wciąż wprowadzają takie urządzenia do swojej oferty, to jednak ich popularność wśród użytkowników nie jest tak wielka, jak kiedyś. Nieco inaczej jest z tabletami o wzmocnionej konstrukcji – te wciąż powstają, chociaż produkują je mniej znane firmy, a do tego jest to sprzęt naprawdę do zadań specjalnych. Tak jak T7.

 

Trimble T7 to tablet wyposażony w ekran 7 cali pokryty szkłem Gorilla Glass. Jego pancerna obudowa spełnia normy IP65 i IP68, a do tego urządzenie przeszło testy MIL-STD-810G. Charakterystycznym elementem tabletu jest boczny panel obok wyświetlacza, gdzie zostały umieszczone: pięciokierunkowy d-pad, fizyczne przyciski F1-F4 oraz przycisk… Windows. Tak, Trimble T7 pracuje pod kontrolą systemu Windows 10 Professional, można więc w nim zainstalować nie tylko proste aplikacje dotykowe, ale także bardziej zaawansowane narzędzia, łącznie z programami biurowymi, np. arkuszem kalkulacyjnym. Sercem T7 jest 64-bitowy, czterordzeniowy procesor Pentium, niestety producent nie ujawnił dokładnie, który.

W wyposażeniu Trimble T7 znalazły się także dwie kamery (przednia i tylna), dzięki czemu można m.in. prowadzić konferencje wideo oraz prowadzić dokumentację zdjęciową. Energię do długiej pracy w terenie zapewniają wymienne baterie – gdy jedna się zużyje, można włożyć zapasową i dalej działać. To rzadkość w sprzęcie klasy rugged.

Ponieważ Trimble T7 to tablet projektowany dla geodetów, można do niego podłączyć dodatkowe moduły w standardzie producenta – Trimble EMPOWER – na przykład skaner etykiet RFID, bardzo czuły odbiornik GNSS o dokładności pozycjonowania mniejszej niż metr, a także moduł pozwalający na bezprzewodowe połączenie z wybranymi tachimetrami Trimble. Dzięki temu geodeci mogą na bieżąco przesyłać do tabletu dane pobierane przez urządzenia pomiarowe.

 

 

Producent wyposażył także swój tablet w pakiet oprogramowania Trimble Siteworks, przeznaczony dla geodetów oraz pracowników terenowych, np. inżynierów budowlanych. Program wyświetla mapy geodezyjne wraz z wizualizacjami 3D i na bieżąco nanosi dane pozyskane z pomiarów. Dzięki tabletowi można też przeprowadzać takie działania jak monitorowanie i kontrola jakości prac ziemnych i brukowych.

Trimble to amerykański producent profesjonalnych odbiorników GPS, sprzętu geodezyjnego i pomiarowego, a także specjalistycznego oprogramowania.


Facebooktwitterredditlinkedinmail