Trimble Ranger 7 – najdziwniejszy pancerny tablet…

Zresztą nie tylko pancerny – konstrukcja firmy Trimble to jedno z najbardziej oryginalnych urządzeń mobilnych. Ranger 7 nie jest co prawda absolutną nowością, bo producent przedstawił swój tablet w połowie zeszłego roku, ale warto o nim wspomnieć ze względu na zastosowane w nim, ciekawe rozwiązania.

Trimble Ranger 7 to wzmocniony tablet o pełnej odporności na pyły i o dużej na zanurzenia w wodzie, zgodnie z normą IP68. Zakres temperatur, w których może pracować Ranger 7, wynosi od -20° do 60° C. Nie straszne mu też upadki z wysokości 1,2 m.

 

Urządzenie wyposażone jest w ekran 7 cali o rozdzielczości 1024 x 600 i jasności 650 nitów. Napędza je procesor Intel Pentium N4200 wspierany przez 8 GB RAM. Na pliki przewidziano 64 GB pamięci SSD. Całością zarządza system Windows 10 Pro.

Jak dotąd z opisu wynika, że to dość standardowy, chociaż bardzo wytrzymały tablet do pracy w ternie. Ale co też widać na zdjęciach – częścią Rangera 7 jest masywny uchwyt, niemal tak samo duży, jak tablet. Uchwyt mieści w sobie pełną klawiaturę QWERTY, ponad nią znajduje się klawiatura alfanumeryczna, duży d-pad i klawisze Fx.

 

Dzięki temu zestawowi, użytkownik tabletu może wykonywać dość skomplikowane prace w systemie – na przykład wprowadzać dane z pomiarów albo sporządzać dokumentację, nawet gdy lecą mu na głowę strugi deszczu. Oczywiście w innych warunkach dane można wprowadzać w sposób tradycyjny – za pomocą ekranu dotykowego lub posługując się rysikiem.

Z powodu swojej nietypowej konstrukcji Trimble Ranger 7 waży więcej niż zwykle tablety – około 1,4 kg, jednak w terenie nie musi to być wielkim problemem. Liczy się bardziej niezawodność.

Inną ciekawą cechą  tego modelu jest zgodność z systemem modułów EMPOWER firmy Trimble, a więc można dodać do niego moduł czytnika kodów kreskowych albo bardzo precyzyjny odbiornik GNSS. Moduły podłączane są do specjalnych portów na tyle obudowy, a naraz można korzystać z dwóch rozszerzeń.


Facebooktwitterredditlinkedinmail