TOUGHBOOK-as-a-Service, czyli subskrypcja pancernego sprzętu Panasonica

Super wytrzymałe laptopy i tablety Panasonica nie należą do tanich, a niektóre ze swoimi cenami pozostają poza zasięgiem nie tylko zwykłych użytkowników, ale także małych firm. Najwyraźniej mając tego świadomość, Panasonic ogłosił nową usługę TOUGHBOOK-as-a-Service (TaaS), czyli abonament miesięczny na urządzenia TOUGHBOOK. Jest to rodzaj subskrypcji, która pozwoli firmom korzystać ze wzmocnionych notebooków i tabletów Panasonic bez ponoszenia wysokich kosztów początkowych. Abonament obejmie też usługi dodatkowe, takie jak akcesoria, oprogramowanie czy aktualizacje.

TaaS jest formą subskrypcji obsługiwanej przez europejskiego dostawcę usług cyfrowych, Econocom. Pozwala firmom płacić za urządzenia TOUGHBOOK co miesiąc przez trzy lata. Co ważne, subskrybenci TaaS płacą tyle samo co przy zakupie gotówkowym, mimo że płatności są rozłożone na dłuższy czas. Jednocześnie firmy nie ponoszą dużych kosztów początkowych i mogą korzystać z rozwiązania opartego na OPEX, a nie CAPEX.

 

Usługa TaaS obejmuje dostęp do urządzeń Panasonic TOUGHBOOK, dostawę, 3-letnią gwarancję, pomoc techniczną i usługi poeksploatacyjne, takie jak odbiór sprzętu, recykling i czyszczenie danych. Oprócz samych urządzeń klienci w ramach miesięcznej opłaty z oprocentowaniem 0% mogą wybrać dodatkowe akcesoria i usługi, w tym uchwyty do zamocowania w pojeździe i stacje dokujące, specjalistyczne aplikacje oraz gwarancje.

Subskrypcja TaaS jest indywidualnie dostosowywana do użytkownika pod względem: okresu obowiązywania umowy, zawartości pakietu, częstotliwości opłat czy też czasu aktywności usługi. Można skorzystać też z opcji zarządzania urządzeniami mobilnymi czy analizy danych, a także z programu wymiany urządzeń, który umożliwia korzystanie z najnowszych modeli i regularną modernizację technologii.

– Oferując usługę TaaS Panasonic, jesteśmy w stanie udostępnić urządzenia TOUGHBOOK większej liczbie firm w przystępnej cenie. Nasz model subskrypcji zapewnia przedsiębiorcom sprzęt bez wysokich nakładów inwestycyjnych. Jednocześnie umożliwia aktualizację i odświeżanie zasobów IT firmy w zależności od potrzeb – powiedział Chris Labrey, Managing Director w Econocom UK i IRL.

Usługa Panasonic TaaS jest już dostępna w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii. Do końca 2018 roku zostanie wprowadzona w całej Europie.

Źródło; informacja prasowa Panasonic


Facebooktwitterredditlinkedinmail