TOUGHBOOK 55 – nowy wzmocniony notebook Panasonica z wymiennymi modułami

Panasonic zaprezentował nowy notebook klasy semi-rugged TOUGHBOOK 55. Smukły i lekki model pozwala użytkownikom dostosować urządzenie do różnych zadań za pomocą modułów, nawet gdy są w terenie. Komputer nie jest tak pancerny, jak militarne modele TOUGHBOOK, ale sprawdzi się w wielu sytuacjach w warunkach polowych.

TOUGHBOOK 55 pozwala użytkownikom zwiększyć możliwości grafiki, dodać czytnik Smart Card, dodatkową pamięć lub napęd DVD lub Blu-Ray w prosty sposób (switch, fit and click) za pomocą nowego dodatku TOUGHBOOK Universal Bay.

Ponadto przednie gniazdo rozszerzeń można wykorzystać do zintegrowania czytnika linii papilarnych, RFID, zwykłego czytnika Smart Card lub do dodania drugiej baterii. Przy zakupie klient może również spersonalizować 3 dodatkowe porty, takie jak VGA, True Serial i do wyboru: czwarte wejście USB, drugi port GLAN lub wzmocniony port USB 2.0.

TOUGHBOOK 55 to urządzenie klasy semi-rugged, które przypomina biznesowy notebook. Jest relatywnie lekki (2,08 kg), smukły (32,8 mm) i łatwy w przenoszeniu. Jest również mocniejszy niż poprzednik i zapewnia podwyższony stopień ochrony przed wnikaniem pyłu i wody (IP53). Zniesie upadek z wysokości do 91 cm (MIL-STD810H) i może pracować w szerszym zakresie temperatur od -20°C do + 60°C.

Podstawowa bateria urządzenia pozwala na pracę 20 godzin bez ładowania, a wersja rozszerzona do 40 godzin. Istnieje też możliwość zainstalowania w urządzeniu funkcji Hot Swap umożliwiającej wymianę baterii bez konieczności wyłączania urządzenia.

TOUGHBOOK 55 został zaprojektowany z myślą o prostym użytkowaniu w pojazdach. Dzięki opcjonalnym 4 mikrofonom urządzenie rozpoznaje głos ze skutecznością 98%. Ponadto jest wyposażony w głośniki stereo (92 dBA), dzięki czemu z łatwością można go wykorzystywać do rozmów podczas prowadzenia pojazdu lub w hałaśliwym miejscu pracy.

Klawiatura TOUGHBOOK 55 również została ulepszona, tak by była łatwiejsza w użyciu. Opcjonalne, zmieniające kolor podświetlenie klawiatury oraz izolowane klawisze ułatwiają pisanie, podobnie jak litery wykończone żywicą poprawiające widoczność zarówno w świetle, jak i w ciemności.

10-punktowy pojemnościowy ekran może być obsługiwany dotykowo, nawet w rękawicach roboczych, a także za pomocą rysika z cienką 2-milimetrową końcówką, która zapewnia dokładność podczas pisania.

Ekran jest czytelny zarówno przy ostrym światle słonecznym, jak i w miejscach, gdzie światło musi być ograniczone do minimum (maksymalna jasność 1000 cd/m2; min. jasność 2 cd/m2). TOUGHBOOK 55 Model może być wyposażony w opcjonalną przednią kamerę 2 MPix z funkcją pracy w podczerwieni i migawką prywatności do wideokonferencji.

TOUGHBOOK 55 jest wyposażony w czterordzeniowy procesorowi Intel Core i5 vPro 8. generacji. Ma 8 GB pamięci RAM (opcjonalnie do 64 GB) i 256 GB SSD (opcjonalnie 512 GB lub 1 TB). Dostępne interfejsy obejmują dwa porty USB 3.1.1, USB 3.1 typu C PD, HDMI, LAN, gniazdo micro SDXC i opcjonalnie złącze anten zewnętrznych Dual Path Through. Jest także Bluetooth 5.0. Komputer obsługuje sieć WLAN z dwupasmową siecią bezprzewodową Intel AC-9560.

TOUGHBOOK 55 został zoptymalizowany do użytku z systemami pozycjonowania Galileo i GPS w Europie, GLONASS w Rosji i Beidou w Chinach przy użyciu opcjonalnego ublox-NEO-M8N.

TOUGHBOOK 55 jest dostępny od września 2019 r. w 3 wersjach: HD, Full-HD i Full-HD Touch Screen. Jego cena zaczyna się od 1988 euro (8597 zł).


Facebooktwitterredditlinkedinmail