Suunto 5 – nowy multisportowy zegarek z GPS

Fińska firma Suunto przedstawiła nowy zegarek sportowy – Suunto 5, który dostarcza w przystępnej cenie rozwiązania znane z topowego Suunto 9. Wbudowane moduły pozycjonowania GNSS pozwalają na zapis treningów i monitorowanie postępów w 80 dyscyplinach. Z zegarkiem można pobiegać, iść na pływalnię, ale także nosić go na co dzień.

Koperta Suunto 5 ma rozmiar 45 mm, jest więc o 5 mm mniejsza niż koperta „dziewiątki”. Producent przygotował trzy warianty, w których wykonany z nierdzewnej stali bezel ma wykończenie czarne, grafitowe, białe lub o barwie burgundowej miedzi.

Matrycowy wyświetlacz o rozdzielczości 218 x 218 chroniony jest przez mineralne szkło, a silikonowe, łatwowymienne paski mają szerokość 24 mm. Wewnętrzna część koperty wykonana jest z poliwęglanu wzmocnionego włóknem szklanym. Zegarek waży 60 g.

Stylistyka Suunto 5 nawiązuje w dużym stopniu do modelu Suunto 9, co pozwala nosić zegarek nie tylko podczas treningów, ale także na co dzień. Nowy model zapewnia wodoodporność do głębokości 50 metrów, można więc z nim bez obaw pływać i trenować na basenie. Temperatura robocza mieści się w zakresie od –10°C do +50°C.

Prowadzenie i monitorowanie treningów wspomaga optyczny pulsometr, a także bogaty zestaw systemów pozycjonowania: GPS, GLONASS, Galileo oraz QZSS. Dzięki temu zegarek jest w stanie z wysoką dokładnością zapisywać ślad, a także umożliwia nawigację po wyświetlanej trasie i po waypointach. Dodatkowych danych do analizy dostarcza wysokościomierz bazujący na wskazaniach GPS. Łączność ze smartfonem zapewnia Bluetooth Smart.

Suunto 5 pozwala na monitorowanie ponad 80 dyscyplin sportowych i aktywności ruchowych, w tym także pływania i sportów multidyscyplinarnych. Cały czas liczy kroki użytkownika, codzienną aktywność, poziom obciążenia, stresu i jakość snu. Z zegarkiem można przeprowadzić trening interwałowy.

Suunto 5 śledzi poziom sprawności użytkownika i dostosowuje spersonalizowane wskazówki szkoleniowe na podstawie postępów i celów. Radzi sportowcom, by zregenerowali siły, gdy trenują zbyt intensywnie. Z kolei gdy nie trenują, motywuje do ćwiczeń.

Suunto 5 zapewnia do 40 godzin pracy. Zegarek uczy się wzorców treningowych użytkowników i wysyła przypomnienia o ładowaniu na długo przed następną sesją.

Suunto 5 pozwala też skorzystać ze sportowych funkcji społecznościowych. też w sobie. Aplikacja Suunto pokazuje mapy popularności, czyli informuje, gdzie i na jakiej trasie trenują inni, podsuwając pomysły na nowe treningi. Po zsynchronizowaniu można odkrywać nowe ścieżki i trasy za pomocą zegarka.

Suunto 5 jest dostępny w przedsprzedaży na stronie suunto.com i będzie do nabycia w wybranych sklepach od 4 czerwca. Cena na polskim rynku wynosi 1459 zł.


Facebooktwitterredditlinkedinmail