Super wytrzymały aparat kompaktowy Fujifilm FinePix XP140 w marcu w sprzedaży

FinePix XP140 to jeden z najnowszych modeli firmy Fujifilm. Zaprezentowany niedawno aparat wchodzi do sprzedaży w tym miesiącu – na razie za Oceanem, miejmy też nadzieję, że wkrótce dotrze też fo Europy. XP140 spełnia normę IP68 i przygotowany jest do działania w trudnych warunkach, nie boi się wody, błota i upadków.

 

Fujifilm FinePix XP140 ma wytrzymałą obudowę, pozwalającą na zanurzenie na głębokość aż 25 m. Jego pancerna konstrukcja zapewnia odporność na upadki z wysokości 1,8 m, aparat nie boi się też błota, piasku i pyłu. Nie odmówi współpracy przy niskiej temperaturze do -10°C.

 

Fujifilm FinePix XP140 został znacznie unowocześniony i wzmocniony w porównaniu do swojego poprzednika, również odpornego aparatu FinePix XP130. Tegoroczny model zapewnia nie tylko większą wytrzymałość na trudne warunki, ale został przeprojektowany tak, by można było wygodniej z niego korzystać podczas terenowych wypraw czy wakacji na plaży. Ulepszony został uchwyt, dzięki czemu łatwej robić zdjęcia jedną ręką, wzmocniona także została blokada komory baterii.

 

A co pod obudową? FinePix XP140 jest wyposażony w podświetlaną od tyłu matrycę CMOS o rozdzielczości 16,4 Mpix i rozmiarze 1/2,3“. Producent zastosował też nowy procesor obrazu, który ma gwarantować jeszcze lepszą niż dotąd jakość zdjęć i wideo. Filmy można będzie teraz kręcić w rozdzielczości 4K. Maksymalna czułość ISO wynosi 12 800, co pozwala robić zdjęcia w jeszcze słabszych warunkach oświetleniowych. Obiektyw aparatu pozwala uzyskać 5-krotny zoom, nie zabrakło stabilizacji obrazu. Optyczny zoom zwiększa dodatkowo 10-krotny zoom cyfrowy.

 

Pancerny Fujifilm FinePix XP140 otrzymał zestaw nowych, automatycznych funkcji, ułatwiających szybkie fotografowanie w każdych warunkach. Automatyczne Rozpoznawanie Sceny wykrywa główny obiekt w kadrze i rodzaj scenerii, a następnie automatycznie dobiera optymalne parametry obrazu. Robienie zdjęć portretowych ułatwia z kolei funkcja Wyrywania Oczu, która samoczynnie ustawia ostrość na oczy fotografowanej postaci. Aparat jest też w stanie wykryć uśmiech fotografowanej osoby, by w najlepszym momencie wykonać ujęcie.

 

W menu aparatu FinePix XP14 znalazło się 17 filtrów, jak na przykład „Rich & Fine“ (zwiększa nasycenie) oraz „Monochrome (NIR)“ (tryb monochromatyczny). Dostęp do tych funkcji zapewnia nowy interfejs użytkownika z podglądem na żywo.

Aparat ma także złącze Bluetooth, które pozwala łączyć się ze smartfonem lub drukarką Instax. Po zainstalowaniu w smartfonie aplikacji Fujifilm Camera Remote można zdalnie sterować aparatem, a po nawiązaniu połączenia przez Wi-Fi – także transferować zdjęcia do pamięci telefonu.

Aparat Fujifilm FinePix XP140 ma pojawić się w sprzedaży w tym miesiącu w kilku wersjach kolorystycznych: żółtej, niebieskiej, limonkowej, białej i szarosrebrnej. Przewidywana cena na ryku amerykańskim: około 230 dolarów (875 zł).

Czytaj także:

Ricoh WG-6 i G900 – dwa pancerne aparaty kompaktowe z wideo 4K i GPS


Facebooktwitterredditlinkedinmail