Samsung Galaxy Tab Active3: nowy, wzmocniony tablet do zadań specjalnych

Seria wzmocnionych tabletów Galaxy Tab Active doczekała się nowego przedstawiciela. Zaprezentowany właśnie Galaxy Tab Active3 to ośmiocalowy tablet w odpornej obudowie spełniającej wymogi normy IP68 i zgodnej ze specyfikacją MIL-STD-810H.Samsung Galaxy Tab Active3

Poprzednik, Galaxy Tab Active2, wszedł na rynek trzy lata temu, a rok temu Samsung przedstawił inne podobne urządzenie – Galaxy Tab Active Pro, ale z większym ekranem. Tegoroczny Galaxy Tab Active2 wraca do mniejszego formatu 8 cali.

Zastosowany w Galaxy Tab Active3 ekran PLS ma przekątną 8 cali i rozdzielczość WUXGA (1920 x 1200), Jest przystosowany do obsługi w rękawiczkach i za pomocą dołączonego do zestawu wytrzymałego piórka S Pen.

Obudowa nowego tabletu Samsunga zapewnia pyło- i wodoszczelność zgodnie z normą IP68. Producent chwali się też wytrzymałością określana przez wojskowe standardy MIL-STD-810H, jednak jak na razie nie podał dokładnych warunków przeprowadzonych testów. Można się domyślać, że chodzi o wytrzymałość na skrajne temperatury, ciśnienie, wstrząsy itd.

Jedyną cechą, jaka podał Samsunga, jest wytrzymałość na upadki z wysokości 1,5 m, ale w dodatkowym etui z zestawu.

Moc do pracy Samsunga Galaxy Tab Active3 zapewnia układ Exynos 9810 sprzed dwóch lat – ten sam procesor wcześniej stosowany był w smartfonach Galaxy S99 i Galaxy Note9. Specyfikację uzupełnia 4 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej.

Funkcje łączności zapewnia opcjonalne LTE lub tylko Wi-Fi 6. Tablet pozwala także na wykorzystanie NFC, ma port USB C (USB 3.1 Gen 1), a funkcje geolokalizacyjne umożliwia moduł z odbiornikami GPS, GLONASS, Beidou i Galileo. Na obudowie tabletu znajdziemy dwa aparaty – tylny 13 Mpix i przedni 5 Mpix.

Dziwić może trochę niewielka bateria w Galaxy Tab Active3 – ma ona pojemność 5050 mAh. Zaletą jest to, że można ją wymieniać, a tablet wspiera szybkie ładowanie. Samsung wprowadził też tryb pracy bez wykorzystania baterii, przydatny do instalacji w punktach stacjonarnych.

Galaxy Tab Active3 obsługuje tryb Samsung DeX, więc można go wykorzystać jak komputer po podpięciu do monitora lub telewizora, a złącze POGO pozwala na podłączenie dodatkowych akcesoriów, jak czytnik kodów.

Nowy tablet Samsunga pracuje pod kontrolą Androida 10 i został wzbogacony o oprogramowanie Samsung Knox. Cena Galaxy Taba Active3 jeszcze nie jest znana, ale już zaraz tablet powinien trafić do sklepów także w Polsce.


Facebooktwitterredditlinkedinmail