Samsung Galaxy Tab Active Pro – będzie premiera na IFA?

Wszystko wskazuje na to, że po niedawno zaprezentowanym smartfonie Galaxy Xcover 4s Samsung przygotowuje kolejne urządzenie o wzmocnionej konstrukcji. Tym razem będzie to tablet Galaxy Tab Active Pro. Koreański producent złożył wniosek o rejestrację znaku towarowego o tej nazwie w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej. Należy się więc spodziewać, że w najbliższych miesiącach doczekamy się premiery nowego, pancernego taba.

Wniosek o rejestrację znaku towarowego został złożony 13 czerwca przez brytyjską kanceralię prawną Fieldfisher. Ta sama firma wcześniej rejestrowała inne znaki towarowe Samsunga, jak Galaxy S10 czy Dynamic OLED Display.

Ostatni jak dotąd wzmocniony tablet Samsunga to Galaxy Tab Active 2 z 2017 roku. Urządzenie było wzmocnione (MIL-STD-810G, IP68) i skierowane zostało do odbiorców biznesowych, którzy prowadzą swoją działalność nie tylko w biurach, ale także w halach fabrycznych, magazynach czy w terenie.

Ośmiocalowy Tab Active 2 wyposażony został w procesor Exynos 7880 1,6 GHz, 3 GB RAM i wewnętrzną pamięć 16 GB, co w tamtym czasie było wystarczające, chociaż nie była to najwyższa półka. Nowy Galaxy Tab Active Pro ma być jego następcą, a specyfikacja siłą rzeczy zostanie unowocześniona, przy czym „Pro” w nazwie może sugerować, że tym razem tablet będzie reprezentował odrobinę wyższą klasę. Niewykluczone, że otrzyma większy ekran 10 cali, chociaż z drugiej strony ta duży wyświetlacz w sprzęcie typu rugged nie musi być dobrym pomysłem.

 

Niestety, poza lakonicznymi informacjami dotyczącymi znaku towarowego o nowym tablecie Samsunga jeszcze nic nie wiadomo. Pozostają tylko domysły. Czego można się więc spodziewać po Galaxy Tab Active Pro? Procesorem może być średniopółkowy Exynos 7885, pamięci RAM wypadałoby dać co najmniej 4 GB, a ideałem byłoby 6 GB. Liczę też, że powstanie wersja z łącznością LTE.

Prawdopodobnie Samsung będzie kontynuował pomysł na wymienne baterie jak w poprzedniku. Tablet raczej na pewno zostanie także wyposażony w piórko S Pen, powinien do tego otrzymać czytnik linii papilarnych, żyroskop i czujniki geomagnetyczne pozwalające skorzystać z biznesowych aplikacji AR.

 

 

W specyfikacji należy także oczekiwać aparatu przystosowanego do działania jako skaner kodów kreskowych, NFC oraz złącza Pogo PIN pozwalającego podpiąć dodatkowe akcesoria (np. klawiaturę).

Do premiery Galaxy Tab Active Pro może dojść na tegorocznych targach IFA we wrześniu.


Facebooktwitterredditlinkedinmail