Ruggear RG725 – pancerny smartfon z ekranem 4″ i funkcjami PTT

Jednym ze wzmocnionych smartfonów, które zaprezentowane zostały na targach MWC 2019, był Ruggear RG725. Model ten niezbyt w Polsce znanej marki wyróżnia się niewielkim ekranem, a także dodatkiem funkcji pozwalających na wygodne korzystanie z Push-to-Talk.

 

Smartfony o wzmocnionej konstrukcji coraz częściej mają ekrany zbliżone przekątną do 6 cali, w czym z jednej strony producenci nadążają za trendami, ale z drugiej – zniechęcają tych użytkowników, którzy wolą mieć wszystkie funkcje w zasięgu kciuka. Ruggear RG725 o wytrzymałości IP68 i MIL-STD-810G ma ekran IPS o przekątnej 4 cale (HD 640 x 1136), co w teorii powinno zapewnić łatwą obsługę jedną ręką. Dostęp do funkcji smartfona w ciężkich warunkach ułatwiają fizyczne przyciski pod ekranem. Trzeba jednak dodać, że mimo niewielkiego wyświetlacza Ruggear RG725 do najmniejszych smartfonów nie należy. Jego wymiary to 136,6 x 66,5 x 24,5 mm – jest więc węższy i krótszy niż większa część pancerników, ale dość gruby, a do tego swoje waży – aż 284 g.

Spora waga to między innymi „zasługa” dużej baterii 5000 mAh. Na obudowie smartfonu znalazł się specjalny przycisk PTT, ale także dodatkowo już mniej oczywiste pokrętło do wyboru kanałów. Ruggear RG725 wyposażony jest także w 13-pinowe złącze, które pozwala na podłączenie i dokręcenie akcesorów zgodnych z Direct Radio Connect, czyli nausznych słuchawek lub interfejsów PTT z mikrofonem. A dzięki przedniemu głośnikowi o głośności >105dB@10cm Ruggear RG725 może być  używany także w hałaśliwym otoczeniu. Smartfon jest ponadto przygotowany do współpracy ze stosowanymi przez firmy platformami Motorola Kodiak PTT, Genaker czy Mobile Tornado.

Kolejną interesującą cechą tego modelu jest bardzo mocna latarka, złożona z 4 diod LED o łącznym natężeniu 90 lux.

 

Łączność zapewnia LTE z VoLTE, WIFI 802.11 a/b/g/n/ (2,4 GHz / 5 GHz), Bluetooth 4.1 LE, USB-C, zabrakło jednak NFC,

Ruggear RG725 mógłby się okazać interesującym modelem dla użytkowników, którzy potrzebują pancernego smartfona przede wszystkim do pracy w trudnych warunkach i do komunikacji ze współpracownikami. Szkoda tylko, że pozostałe parametry nie budzi bardzo wielkiego entuzjazmu. Ruggear RG725 otrzymał low-endowy procesor MediaTek MT6739 (28 nm), 2 GB i 16 GB pamięci eMMC. Taka specyfikacja nie zapewnia raczej wysokiej wydajności, przynajmniej w przypadku bardziej wymagających aplikacji. Nie jest to też telefon dla amatorów fotografii: główny aparat 5 Mpix przyda się raczej tylko do wykonywania zdjęć np. uzupełniających dokumentację podczas prac. Całością zarządza system Android 8.1.

Ruggear to istniejąca od 2006 roku marka powstała w Hongkongu, działająca dziś w Europie (głównie Niemcy, skąd pochodzi jej CEO, dlatego czasami przedstawiana jest jako firma niemiecka) i Stanach Zjednoczonych. Produkty tej marki są też dostępne w Polsce, chociaż w ograniczonym stopniu.


Facebooktwitterredditlinkedinmail