Poptel P60 w przedsprzedaży – wzmocniony smartfon z 128 GB ROM za około 800 zł

Pancerne smartfony z miesiąca na miesiąc stają się coraz lepiej wyposażone, producenci przedstawiają kolejne modele, które mogą już aspirować do nieco wyższej klasy. Chiński producent Poptel wprowadził do swojej oferty wytrzymały smartfon Poptel P60, który ma kilka interesujących cech, stawiających go ponad innymi konstrukcjami tego typu.

Użytkownicy pancernych smartfonów często narzekają na niezbyt duże rozdzielczości ekranów – w modelu Poptel P60 wyświetlacz ma rozdzielczość 1080 x 1080. proporcje 18:9 i przekątną 5,7 cala, co daje niezłe zagęszczenie pikseli 423 ppi.

Ekran chroniony jest szkłem Gorilla Glass (nieznanej generacji), a okala go wzmocniona obudowa z aluminiową ramą spełniająca wymogi IP68 i MIL-SPEC 810G. Poptel P60 powstał w trzech wariantach kolorystycznych – obok dominującego czarnego dostępne są wersje z czerwonym pomarańczowym i zielonym wykończeniem.

Pod tą obudową umieszczony jest nieśmiertelny układ MediaTek Helio P23, stosowany w większości tegorocznych pancerników, do tego 6 GB RAM i aż 128 GB pamięci wewnętrznej. Komunikację zapewnia m.in. LTE o światowym zasięgu, VoLTE, Dual SIM i NFC. Na obudowie znajduje się też klawisz Push to Talk, który można skojarzyć z aplikacją Zello.

Zaletą modelu Poptel P60 może okazać się też para tylnych aparatów 16 Mpix (matryca Samsunga) i 5 Mix. Do wyboru są ponadto liczne tryby fotografowania, w tym profesjonalny, a także wideo slow-motion. Przysłona f/2,2 nie budzi jednak zachwytu. Przedni aparat ma z kolei rozdzielczość 8 Mpix.

Energii dostarcza akumulator 5000 mAh pozwalający na 25 godzin rozmów. Smartfon wspiera ładowanie bezprzewodowe.

System to Android 8.1 z modyfikacjami producenta.

Poptel P60 dostępny jest w przedsprzedaży w sklepie GearBest. Wyjściowa cena to 219,99 USD (około 832 zł), natomiast po zastosowaniu kodu rabatowego POPTELP60 cena spada do 199,99 USD (756 zł). To niezłe ceny jak za taki smartfon. Po zakończeniu przedsprzedaży standardowa cena ma wynieść 259,99 USD, czyli ok. 983 zł).

 

 


Facebooktwitterredditlinkedinmail