Polar Ignite, czyli nowy wodoszczelny zegarek fitness z GPS

Firma Polar dodała kolejny model do swojego portfoflio sportowych smartwatchy. Polar Ignite to wodoszczelny zegarek fitness z GPS i zaawansowanym pomiarem tętna z nadgarstka.

Polar Ignite stworzony został jako partner treningowy do biegania, jazdy na rowerze i innych aktywności na świeżym powietrzu. Dzięki temu, że jest wodoszczelny do 30 m (ISO 22810), nadaje się też do pływania. Wbudowany GPS/GLONASS rejestruje prędkość, dystans i trasę. Zegarek może w sumie monitorować do 100 aktywności na zewnątrz i salach treningowych, podczas treningów mierzy tętno za pomocą wbudowanego pulsometru Precision Prime. Oczywiście cały czas liczy spalone kalorie.

Oprócz niezbędnych funkcji, takich jak całodobowy pomiar aktywności, licznik kroków i spalonych kalorii, Polar Ignite zapewnia również dokładne informacje dotyczące regeneracji i aktualnej kondycji. By uniknąć wypalenia treningowego, użytkownik Ignite’a może korzystać ze wskazówek treningowych FitSpark dostosowanych do stanu regeneracji, aktualnej kondycji oraz wcześniejszych aktywności.

W nowym Polarze nie mogło zabraknąć funkcji monitorowania snu – jest to nowe rozwiązanie o nazwie Sleep Plus Stages. Z kolei Funkcja Nightly Recharge wskazuje, w jakim stopniu użytkownik Ignite’a zregenerował się podczas snu po treningach. ‎Polar Ignite pozwala też skorzystać z ćwiczeń oddechowych Serene.

Dane zebrane przez zegarek Polar Ignite można później analizować w serwisie Polar Flow. Zegarek łączy się ze smartfonem przez Bluetooth LE, ale można z niego korzystać także bez konieczności połączenia z innymi urządzeniami.

Obsługę zegarka zapewnia kolorowy ekran dotykowy IPS TFT o rozdzielczości 240×204 oraz jeden przycisk na kopercie. Ekran chroni szkiełko Dragontraill. Wymiary koperty to 43 x 43 x 8,5 mm, ciężar z paskiem – 35 g. Obudowa wykonana jest z polimeru wzmacnianego włóknem szklanym, a ramka i przycisk ze stali nierdzewnej.

Akumulator ma pojemność 165 mAh Li-pol. Obiecywany przez producenta czas pracy wynosi do 17 godz. w trybie treningowym (z włączonym GPS i pomiarem tętna z nadgarstka), do 5 dni w trybie zegarka z całodobowym pomiarem tętna.

Jak przekonuje producent, wzornictwo Polara Ignite zostało pomyślane w taki sposób, by zegarek nadawał się do całodobowego użytku, nie tylko na treningi. Można go więc nosić przez cały czas, także w pracy. Stylizację zegarka ułatwia łatwa wymiana pasków – będą pasowały standardowe paski 20 mm.

Polar Ignite dostępny jest już w przedsprzedaży w rozmiarach S i M/L i w trzech wariantach kolorystycznych – z czarnym, białym lub żółtym paskiem. Cena została ustalona na 988 zł. Realizacja zamówień rozpocznie się w drugim tygodniu lipca.


Facebooktwitterredditlinkedinmail